Świetliki dla Niepodległej

103. rocznica odzyskania Niepodległości, była okazją, aby także Świetlica w SP 6 włączyła się do działań o charakterze edukacyjnym, mających na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat Polski, symboli narodowych, hymnu oraz sposobu ich prezentacji w krajobrazie miejskim.

Nie zabrakło więc pięknych prac plastycznych w biało czerwonej kolorystyce. Odbyła się także prawdziwa lekcja historii dla naszych Świetlików, poprowadzona przez Panią Justynę Zielińską, historyka pracującego w naszej szkole. I pomimo, że temat wydaje się być trudny, uczestnicy lekcji słuchali z zaciekawieniem. Kropką nad „I” w całym ciągu licznych zajęć poprzedzających nasze Święto Narodowe w dniu 11. listopada był spacer na wystawę zdjęć prezentowanych w naszym MDK. Tam dzieci rozpoznawały miejsca i budynki prezentowane na fotografiach.

W drodze powrotnej uczestnicy spaceru poznali miejsce gdzie w Szczytnie był Dom Polski oraz podziwiały liczne zachowane detale architektoniczne. W krajobrazie miejskim Świetlicki zaobserwowały też obecność licznych flag państwowych zapowiadających ważne Święta Narodowe.