Wycieczka do Reszla i Świętej Lipki

13 października uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wycieczce do Świętej Lipki i Reszla.

Święta Lipka to obiekt zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Uczniowie mieli okazję obejrzeć ten obiekt i wysłuchać koncertu organowego. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie zamku biskupów warmińskich w Reszlu, spacer uliczkami miasta podczas którego uczestnicy wycieczki podziwiali fragmenty murów obronnych z XIV w., gotyckie mosty. Niepowtarzalna, tajemnicza atmosfera starego zamczyska, gotyckie wnętrza, urokliwe miasteczko u stóp warowni i piękne krajobrazy - wszystko to tworzy niezapomniany klimat, którego łatwo się nie zapomina. Wszyscy wrócili pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia.