Igor nagrodzony w konkursie „Nauki przyrodnicze w przysłowiach”

Igor Walkowski-Walkiewicz z klasy 8b nagrodzony został w konkursie Projektu Edukacyjnego „Nauki przyrodnicze w przysłowiach”.

„Oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa”, „Spływa po nim, jak woda po kaczce”, „Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada”…Te i inne przysłowia powtarzają nasze mamy i babcie. W ten sposób komentują konkretną sytuację i dzielą się mądrością życiową minionych pokoleń. Co kryje się za takimi przysłowiami?

W bieżącym roku szkolnym uczniowie z klas 7-8 (Magdalena Borowik, Grzegorz Samsel i Igor Walkowski-Walkiewicz) przystąpili do realizacji Projektu Edukacyjnego ”Nauki przyrodnicze w przysłowiach”, którego autorem są nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie. Uczniowie podjęli działania w kierunku poznawania przysłów i wyjaśniania ich znaczenia w połączeniu z obserwowanymi zjawiskami. Efektem ich pracy są prezentacje multimedialne, które wzięły udział w konkursie. Miło nam poinformować, że praca Igora Walkowskiego-Walkiewicz z klasy 8b została nagrodzona i zaprezentowana na Olsztyńskim Forum Klubów Młodego Odkrywcy, które odbyło się 12 maja.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!