Stop! Zabytek! - kolejny projekt

Centrum Świetlicowych Działań Kreatywnych zaprasza do udziału w kolejnym projekcie pod nazwą: STOP! ZABYTEK!.

Pierwszym etapem jest zebranie informacji, zdjęć oraz ciekawostek na temat dawnego Szczytna dostępnych w licznych publikacjach oraz w Internecie.

Drugim etapem projektu „STOP! ZABYTEK!” będą organizowane spacery, podczas których uczniowie dowiedzą się, które budynki są zabytkami lub jaką funkcję pełniły przed laty. Ponadto na podstawie pozostałości będziemy odkrywać dawny układ urbanistyczny miasta.

Na bieżąco dzieci ze świetlicy będą przygotowywały prace plastyczne, oglądały filmy oraz zdjęcia i wzbogacały słownictwo.

Celem naszego projektu jest propagowanie wiedzy o regionie, uwrażliwianie na otaczający nas krajobraz kulturowy oraz docenianie uroków naszej Małej Ojczyzny.

Dzieci poznając historię, kulturę i architekturę Szczytna staną się ambasadorami naszego miasta i regionu.

Nasze działania będą prezentowane na stronie szkoły oraz na ekspozycjach przy świetlicy szkolnej.

W myśl Stanisława Jachowicza „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zapraszamy do udziału oraz śledzenia naszych świetlicowych działań.

Nauczyciele Świetlicy w SP 6