II moduł projektu czytelniczego już za nami!

Klasa II c zrealizowała moduł II międzynarodowego projektu czytelniczego „Czytam z klasą…”

Na wstępie realizacji modułu, w celu stworzenia odpowiedniego zimowego nastroju zamieniliśmy naszą klasę w zimową krainę z przeczytanej lektury. Każdy uczeń wykonał element dekoracji według własnego pomysłu. Dominowały pingwinki te papierowe, jak również będące efektem zabaw z kodowaniem. Wspólna praca nad wystrojem sali sprawiła dzieciom dużo radości. Klasa przeczytała lekturę A. i Cz. Centkiewicz pt. "Zaczarowana zagroda". Uczniowie uzupełnili lekturniki. Następnie wykonali plakaty zachęcające do czytania, w tym do przeczytania lektury, którą omawialiśmy.

Każde dziecko zaprezentowało efekty swojej pracy podczas lekcji zdalnej, ukazując zalety czytania koleżankom i kolegom z klasy. Uczniowie wysłuchali opowiadania "Mała chmurka w krainie śniegu". Prowadzili doświadczenia, w trakcie których badali właściwości śniegu i lodu. Następnie wykonali piękne "EKO bałwanki", używając różnych odpadów segregowanych, które nadają się do recyklingu. Po raz kolejny doświadczyliśmy, jak ważne jest dbanie o przyrodę i środowisko. Przed nami moduł ostatni- wiosenny a wraz z nim kolejna ciekawa lektura …

Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z podjętych przez nas działań.

Wychowawca: Dominika Łachacz