Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie przystąpiła do wspólnoty szkół odpowiedzialnych cyfrowo.

Będziemy realizować bezpłatny projekt “Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo“, którego głównym celem jest praca zmierzająca do przygotowania uczniów, nauczycieli i rodziców do bezpiecznego, higienicznego i kreatywnego korzystania z zasobów sieci. Jednym z ważniejszych osiągnięć ma być pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne i fizyczne oraz relacje z innymi uczniów, rodziców i nauczycieli.
W ogólnopolskiej społeczności szkół zrzeszonych w projekcie będziemy wspólnie poszukiwać równowagi między światem cyfrowym i tym rzeczywistym.

W ramach projektu przygotowanego przez Fundację Dbam o Mój Zasięg będą:
- przeprowadzone gruntowne badania uczniów dotyczące oceny jakości relacji szkolnych,
- przeprowadzone darmowe webinary,
- przeprowadzone konferencje naukowe,
- udostępniane materiały edukacyjne,
- prowadzone działania w zakresie profilaktyki e-uzależnień oraz działań edukacyjnych zmierzających do redukcji szkód wynikających z korzystania z zasobów sieci,
- wypracowane i wdrażane zasady używania zasobów sieci na terenie szkoły,
- uczone kompetencje przyszłości (cyfrowe ale również kompetencje miękkie),
- wspierana i tworzona kultura bycia poza siecią (zapewniającej balans alternatywy dla świata cyfrowego).

Koordynatorzy projektu: Ewa Cyran-Kur, Aleksandra Radzińska.