"19 dni przeciwko przemocy"

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawa nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie po raz drugi brała udział w Międzynarodowej Kampanii “19 dni przeciwko przemocy”.

W naszej szkole zwracaliśmy uwagę na relacje rówieśnicze. Wszelkie działania obyły się pod hasłem “Bądź dobrym kumplem nie dokuczaj. Bądź dobrym kumplem - pomóż!”.
Wszystkie działania odbywały się w trybie zdalnym. Dzieciom i młodzieży na godzinach wychowawczych przedstawiona została prezentacja, która omawiała rodzaje a także cechy przemocy. Pokazała dane statystyczne dotyczące przemocy wobec dzieci i młodzieży w Polsce oraz na świecie. Ponad to wskazała sposoby reagowania na przemoc rówieśniczą i osoby, które mogą w takiej sytuacji pomóc.
Ogłoszone zostały dwa konkursy – literacki na wiersz lub hasło promujący zachowania antyprzemocowe oraz plastyczny. Uczniowie wykonali wiele ciekawych pracy. Z nich powstała gazetka ścienna.
Ponad to w ramach kampanii, także na godzinach wychowawczych uczniowie rozmawiali na temat tolerancji. Wykorzystany został film “Urodziny Maćka” oraz prezentacja.

Bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w kampanię wychowawcom klas oraz nauczycielom.

A oto lista nagrodzonych w konkursie literackim (wszyscy nagrodzeni są uczniami kl. IV A):
I miejsce ex aequo: Julia Krasowska oraz Wiktor Iwańczyk
II miejsce: Damian Leśniewski
III miejsce: Zuzanna Okońska
Wyróżnienie: Albert Michalecki i Julia Sitkowska

Uznanie jury w konkursie plastycznym zdobyły prace:
Kategoria wiekowa kl. I – III:
I miejsce ex aequo: Laura Szałkowska kl. III A oraz Maja Wielkosz kl. III A
II miejsce: Natasza Gadomska kl. II A
III miejsce ex aequo: Zofia Piłat kl. III E oraz Nadia Malińska kl. III A

Kategoria wiekowa kl. IV – V:
I miejsce : Maja Przybyłowska z kl. IV D