Ogólnopolski Tydzień Kariery

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole odbyły się następujące wydarzenia.

We współpracy ze świetlicą szkolną dzieci z klas młodszych uczestniczyły w zajęciach "Mój wymarzony zawód". Wybrały kolorowanki wymarzonych zawodów i w sposób bardzo kreatywny je wykonały. Prace dzieci zostały wyeksponowane w piątek, na zamknięcie tygodnia na gazetce ściennej na korytarzu przy świetlicy.
Natomiast dla uczniów klas I-III oraz IV – VIII (podczas dwóch długich przerw) obył się quiz "Zagadkowy zawód". Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z przygotowanymi zdaniami. Były to w zależności od wieku zagadki o zawodach lub łamigłówki. Za prawidłowe rozwiązanie nagrodą były drobne słodycze. W organizację tej części włączyły się dziewczęta z działającego w szkole koła wolontariatu.
Cele akcji:
1. zapoznanie uczniów z wybranymi zawodami,
2. kształtowanie pozytywnych postaw wobec pracy i edukacji oraz pobudzanie, rozpoznawanie i rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień,
3. kontakt indywidualny z doradcą zawodowym , możliwość uzyskania informacji czy porady ( zwłaszcza dla uczniów kl. I – VI).

Za pomoc i współpracę bardzo dziękuję zespołowi świetlicy oraz wolontariatowi szkolnemu wraz z opiekunem.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji:)