Szlachetna Paczka - edycja druga

2020-11-20 17:43:46 (ost. akt: 2020-11-20 18:01:16)

Szkolny Klub Wolontariatu z radością informuje, że po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Szlachetna Paczka!

W tym roku postanowiliśmy ogrzać serca dwóm starszym ludziom, którzy od 42 lat są małżeństwem – Pani Krystynie i Panu Janowi. Pan Jan 4 lata temu zachorował na nowotwór kości. Choroba była na tyle zaawansowana, że uszkodziła szczękę i słuch pana Jana, przez co słyszy tylko na jedno ucho w pięciu procentach. W tych trudnych chwilach małżonka była jedynym wsparciem dla męża. Pan Jan twierdzi, że żona to jego anioł. Niestety, jak pokazał czas, anioły też chorują i pani Krystyna zachorowała na zwyrodnienie stawów, kolana odmówiły jej posłuszeństwa.
Mimo przeciwności losu małżeństwo zgodnie twierdzi, że jak mają siebie, mają już wszystko.

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły!
Liczymy na Waszą pomoc!
Wspólnie sprawmy, by święta, zwłaszcza w tych trudnych czasach, były dla tej rodziny powodem do wzruszeń i radości!

Jak możecie pomóc?

1) Mimo nauczania zdalnego, szkoła jest cały czas otwarta! Wszelkie produkty można zostawiać w portierni w godzinach od 8:00 do 15:00 w terminie do 7.12. (poniedziałek)
2) Swoją „cegiełkę” można również dołożyć poprzez przelew na konto skarbnika Rady Rodziców z dopiskiem „Szlachetna Paczka”. Liczy się każdy grosz!

Dane do przelewu:

Katarzyna Jaromińska
nr konta w Banku Pocztowym: 43 1320 1537 4333 1600 3000 0001

W przypadku przyniesienia produktów prosimy o włożenie kartki z danymi darczyńcy lub napisanie wiadomości poprzez e-dziennik lub Teams do p. Justyny Zielińskiej lub p. Sylwii Gruszki-Cott, gdyż każdemu z darczyńców chcemy na zakończenie podziękować za jego ofiarne serce.

Najważniejsze potrzeby rodziny

1. Żywność

Państwo mają tak mały dochód, że każda forma pomocy w postaci żywności długoterminowej będzie dla nich niezwykle pomocną (cukier, olej, dżemy, konserwy mięsne, konserwy rybne, makarony).

2. Odkurzacz

Pani Krystyna ma chore kolana, nie może się schylać, ani kucać. Odkurzacz odciążyłby ją trochę przy sprzątaniu.

3. Krzesła (3 szt.)

Państwo Jan i Krystyna w kuchni mają krzesła ogrodowe, które dostali od sąsiadów. Jednak pani Krystyna nie może na nich siadać, ponieważ są za niskie. Rodzina będzie bardzo wdzięczna za okazaną pomoc.

4. Szczególne upominki

Koc 160/200 cm dla pani Krysi, wkrętarko-więtarka dla pana Jana