"Zamiast kwiatka" czyli zbiórka dla małego Bartusia

2020-11-19 22:35:55 (ost. akt: 2020-11-21 20:52:29)

Tegoroczne święta i wszelkiego rodzaju uroczystości wyglądają zgoła inaczej niż w poprzednich latach. Z racji obowiązujących obostrzeń musieliśmy zrezygnować z tradycyjnych apeli, występów uczniów czy też koncertów chóru szkolnego.

Skoro już tradycja została naruszona, to może by tak pójść krok dalej? Do takich wniosków doszły dzieci z klasy 4 D, ich rodzice oraz wychowawca p. Justyna Zielińska. Każdy z nas był uczniem i pamięta, że w Dniu Edukacji Narodowej przychodzi się do szkoły odświętnie ubranym, bierze udział w uroczystej akademii i wręcza nauczycielom kwiatka – taka tradycja. W związku z tym, iż akademie się nie odbywają, klasa 4D postanowiła zainicjować akcję „Zamiast kwiatka”, mającą na celu pokazanie uczniom, że każdy powód jest dobry do tego, by pomóc innym. Kwotę, którą rodzice mieli w planach przeznaczyć na roślinkę, postanowiono wrzucić do skarbonki i zebrane w ten sposób fundusze przeznaczyć na pomoc małemu Bartusiowi, który uległ wypadkowi i potrzebował ogromnej kwoty na leczenie i rehabilitację.
A ponieważ Szkolny Klub Wolontariatu SP6 zorganizował już zbiórkę dla Bartusia Pieczyńskiego na terenie szkoły, to można było połączyć siły. Szkolna ekipa od zadań specjalnych, czyli Szkolny Klub Wolontariatu z p. Sylwią Gruszką-Cott na czele, ruszyła z puszkami i w zaledwie tydzień od 12 do 16 października zebrano w ten sposób 2115,52 zł! Cel szkoły w postaci wprowadzenia uczniów w świat wartości takich jak ofiarność, współpraca, solidarność, altruizm zdecydowanie został w ten sposób wykonany.
Zebrana kwota została wpłacona na konto Bartusia w Fundacji Moc Pomocy, przy której pomocy udało się zorganizować zbiórkę (nr. zbiórki 2019/6208/OR, nr puszek: 38 i 39).

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy przyłączyli się do zbiórki!
Kolejny raz pokazaliście, że Wasze serca są ogromne!