Czytamy z klasą…

2020-11-16 11:49:26 (ost. akt: 2020-11-16 11:50:51)

Uczniowie klasy 2c zrealizowali pierwszy moduł międzynarodowego projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

Dzieci wykonały chmurkę Tosię, czytusie oraz jesienne drzewo. Wzięły udział w klasowych obchodach „Święta drzewa”. Rozpoznawały i nazywały drzewa w najbliższej okolicy. Dowiedziały się przy tym, co dają nam wszystkim drzewa oraz dlaczego są tak cenne i niezastąpione. Uczniowie poznali piosenkę „Ekologiczne reggae, śpiewali, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który trzeba dbać. Poznali historię powstania papieru oraz jego wszechstronne zastosowanie. Ozdobili lekturniki i przeczytali książkę Marii Terlikowskiej „Drzewo do samego nieba”. Lektura wywarła na uczniach duże wrażenie i sprawiła, że czytanie stało się przyjemnością.
Mimo obecnej, trudnej sytuacji, czekamy na kolejne spotkania z książką i już nie możemy doczekać się realizacji drugiego modułu projektu.
Poniżej krótka fotorelacja podjętych przez nas działań.

Wychowawca: Dominika Łachacz