Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości

2020-11-08 12:14:20 (ost. akt: 2020-11-08 12:21:15)

Drodzy Rodzice i Uczniowie, przedstawiamy harmonogram obchodów 102. rocznicy odzyskania niepodległości.

Mimo szczególnych warunków, liczymy na to, iż społeczność naszej szkoły tak jak co roku włączy się w nie aktywnie, wszak dumna nazwa naszej szkoły zobowiązuje nas do tego, byśmy byli patriotami, każdego dnia.

1) „102 km dla Niepodległej”

W tym roku przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, w związku z czym postawiliśmy sobie za cel, wspólnie wybiegać właśnie tyle kilometrów.
Chętni uczniowie zobowiązani będą do pokonania w dniach 9-13 listopada dowolnego dystansu ( spacer po domu, spacer z psem, bieg po lesie) oraz udokumentowania swojej aktywności poprzez wysłanie poprzez platformę zdjęcia lub print screen z aplikacji (np. MapMyRun) lub zegarka do p. Justyny Zielińskiej poprzez platformę Teams, Messenger lub na adres e-mail justynazielinska@sp6szczytno.onmicrosoft.com

2) „Mój dom – moja biało-czerwona”

W święta narodowe pamiętamy o wywieszeniu flagi. Zachęcamy do tego wszystkich naszych uczniów i ich rodziny.
Akcja „Mój dom - moja biało-czerwona” polega na wywieszeniu 11.11. biało-czerwonej flagi przed swoim domem i zrobienie sobie z nią zdjęcia (możliwe również zdjęcia z domu z flagą), a następnie wysłanie fotografii do p. Justyny Zielińskiej poprzez platformę Teams, Messenger lub na adres e-mail justynazielinska@sp6szczytno.onmicrosoft.com

3) 10 listopada o godz. 11:30 wszyscy wspólnie poprzez platformę Teams odśpiewamy hymn narodowy, obejrzymy krótki film edukacyjny oraz sprawdzimy swoją wiedzę patriotyczną poprzez quizy.

Otrzymane zdjęcia zamieścimy na stronie i fanpage’u szkoły.