Wybory do Samorządu Uczniowskiego

2020-09-23 17:09:17 (ost. akt: 2020-09-23 17:12:33)

Przedstawiamy kandydatów na funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

1.Cześć, nazywam się Bartosz Rudnicki, chodzę do klasy VII F i w tym roku szkolnym kandyduję na przewodniczącego szkoły.
Jeśli mnie wybierzesz, postaram się
● Aby przy każdej z klas, stanęła ławka do posiedzenia
● Będę organizował dyskoteki szkolne i inne imprezy (jeśli pandemia na to pozwoli)
● Zorganizuję akcję "dzień bez pracy domowej" gdzie co miesiąc jednego dnia nauczyciele każdego przedmiotu nie będą zadawali pracy domowej
● Będę organizował różne akcje charytatywne
● Każdy będzie mógł napisać mi, co by chciał w szkole zmienić, a ja postaram się to załatwić
● Pragnę reaktywować gazetkę szkolną
● Chciałbym utrzymać dalej szczęśliwy numerek
● Będę chciał aby szkolny dzwonek był zmieniony, na taki, jaki wybiorą uczniowie
● Poproszę nauczycieli o akcję "luźniejsze lekcje", które odbywać będą się co miesiąc, na których klasa poprosi nauczyciela o powtórzenie w zabawny sposób którejś z trudniejszych lekcji
● Postaram się o akcję "plus dla klasy", która polega na tym, że nauczyciel na lekcji 1 raz w tygodniu będzie losował osobę. Jeśli wylosowana osoba będzie aktywna oraz będzie zachowywała się cicho, to cały klasa dostaje plusa. 10 plusów to 5.

2. Hejka! Nazywam się Kasia Mikołajewska i jestem uczennicą klasy 8D.
Interesuję się mediami społecznościowymi. Chcę zostać przewodniczącą, ponieważ mam super pomysły na umilenie nam czasu. Będę starać się o zwiększenie ilości dyskotek szkolnych oraz zrobieniu dnia, w którym każdy będzie mógł ubrać się oraz pomalować tak jak będzie chciał. Postaram się realizować Wasze pomysły, tak, aby każdy w szkole czuł się swobodnie i dobrze.

3.Hejka,nazywam się Julia Zapadka, chodzę do klasy 7E.
Jestem bardzo towarzyska i lubię poznawać nowe osoby. Mam wiele pomysłów na urozmaicenie tego roku szkolnego i dam z siebie wszystko, by godnie reprezentować naszą szkołę. Chciałabym między innymi organizować akcje charytatywne, w których miałam okazję wziąć udział już kilka razy i z doświadczenia wiem, że naprawdę warto pomagać. Zagwarantuje wam miłą atmosferę w szkole i postaram się pomóc każdemu, kto będzie tej pomocy potrzebował. Mam też dobry kontakt z nauczycielami, dzięki czemu realizacja pomysłów będzie łatwiejsza.

4. Hej, nazywam się Zuzia Kwacz i chodzę do klasy 7e.
Moje zainteresowania to pływanie i podróżowanie. Startuję w wyborach do samorządu uczniowskiego, ponieważ chcę by czas spędzany przez uczniów w szkole znacznie się polepszył. Bardzo chciałabym zostać przewodniczącą i liczę na Wasze głosy :)
Oto mój plan:
1. Wszyscy uczniowie, niezależnie od umiejętności lub zakresu wiedzy powinni być traktowani równo. Tzn. nauczyciel nie powinien gorzej traktować ucznia z gorszymi ocenami a tych z lepszymi faworyzować.
2. Aktualizacja dzwonka na głośniejszy i bardziej słyszalny przez uczniów.
3. Każdy uczeń może wyglądać tak jak mu się podoba, oczywiście przy zachowaniu drobnych zasad:
- niewielka część brzucha może być odkryta,
-lekki i naturalny makijaż jest dozwolony,
- schludnie pomalowane paznokcie są dozwolone,
- lekko odsłonięty dekolt jest dozwolony (aczkolwiek do granicy przyzwoitości)
- farbowanie włosów jest dozwolone, przy zachowaniu schludnego wyglądu ogólnego
* Punkt nr. 3 ma na celu poprawienie samopoczucia uczniów i uczennic, którym często zakazuje się wyrażania siebie poprzez wygląd. W tym punkcie nie chodzi o wulgarność, a o schludne podkreślanie swoich atutów lub kreowanie nowych.
4. Integracja między uczniami z innych klas np. stworzenie programu, którego zadaniem jest poszerzanie swoich znajomości z innymi klasami.
5. Zapewnienie odpowiedniego wyposażenia w łazienkach: nowe lustra, ręczniki papierowe oraz papier toaletowy i mydło
6. Radiowęzeł przez który słyszana byłaby muzyka na przerwach (aczkolwiek jest to pomysł do przegłosowania przez innych uczniów)
7. W zależności od rozwoju pandemii organizowane będą dyskoteki lub inne wydarzenia (np. kiermasze), z zachowaniem odpowiedniej i bezpiecznej liczby osób przebywających.
8. Częstsze pytanie uczniów o opinię co do rozwoju naszej szkoły, pomoże to w zmienianiu jej na lepsze

5.Głosuj na Lidkę!
Cześć, nazywam się Lidka Stańczak.

W tym roku kończę 11 lat. Lubię rysować. Jestem miła, pracowita, kreatywna i przyjacielska. Jestem gospodarzem klasy 6 c. Bardzo chciałabym być w Samorządzie Szkolnym, więc bądź tak dobra/dobry i zagłosuj na mnie.