Składzik Kultury Domowej

2020-09-17 21:40:13 (ost. akt: 2020-09-17 21:42:46)

Zgodnie z tradycją lat poprzednich, także w tym roku szkolnym realizujemy z naszymi uczniami projekty z zakresu animacji i edukacji kulturowej. Uczestnicy projektów rozwijają swoją kreatywność, nabywają kompetencje medialne oraz komunikacyjne

Ważnym elementem jest propagowanie kultury lokalnej i regionalnej, tradycji i dziedzictwa oraz zrozumienie w jaki sposób wpływają one na siebie.

Składzik Kultury Domowej?
Co kryje się pod tym tytułem? Każdy ma jakieś pasje, hobby, kolekcjonuje komiksy, znaczki czy też stare zdjęcia. Zakamarki naszych domów są wypełnione zapomnianymi przedmiotami. Często są to pamiątki, które coś dla nas znaczyły. Stary, zakurzony bilet do teatru może być zaczątkiem rozmowy z rodzicami, dziadkami czy rodzeństwem.
W ramach naszego projektu chcemy stać się twórcami i popularyzatorami kultury i podzielić naszymi domowymi „składzikami kultury” poprzez zdjęcia, krótkie teksty i filmiki.
Chcemy, wraz z uczestnikami projektu to udokumentować i zainspirować innych odbiorców do działania.
Ruszamy więc do naszych Składzików Kultury Domowej. Do dzieła!

Monika Welenc-Łojewska