Biuletyn Informacji Publicznej
menu

Międzynarodowy Dzień Kropki w SP6

2020-09-17 21:38:23 (ost. akt: 2020-09-23 16:27:46)

15 września - ta data już na stałe wpisała się do naszego kalendarza, jako święto kreatywności i odkrywania talentów. Wszystko to za sprawą małej Vashti i jej kropki.

Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
Dlatego też wtorkowe lekcje upłynęły pod znakiem kolorów, kropek i wiary we własne możliwości.
Zobaczcie sami!
Koła kreatywne "Radośni plastycy" oraz "Szczęśliwi malarze", a także uczniowie klas 4-8 z radością tworzyli prace malarskie za pomocą kropek, kropeczek i plamek. Wszyscy dostrzegają wagę kropki w sztuce. Powstawały ciekawe prace plastyczne, które wyeksponowano na szkolnej wystawie.


nauczyciel Elżbieta BiałczakKropka i matematyka w klasach 6E i 7F
nauczyciel Barbara ZubikDzień Kropki w klasie 3C
nauczyciel Anna KrzyżewskaKropkowa matematyka w klasie 4D
nauczyciel Beata Borowa
Dzień Kropki w klasie 2C

Obchody Dnia Kropki 2020 klasa 2 c rozpoczęła w sali informatyki, gdzie przy użyciu programu Paint oraz korzystając z narzędzi programu uczniowie tworzyli twórcze i kreatywne prace z kropek. Następnie klasa udała się na krótki spacer w poszukiwaniu kropek w najbliższym otoczeniu. I rzeczywiście udało się znaleźć ich wiele. Tego dnia również dzieci obejrzały film o Vasti i idei święta, uczestniczyły w licznych zabawach z udziałem kropek. Poszukiwały drugiej połowy kropki wśród kolegów i koleżanek a także zbierały i przeliczały kropki ukryte w klasie. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia uczniowie wykonali pracę plastyczną- sowę z plastelinowych kropek, w trakcie wykonywania której wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością oraz indywidualnością. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń.


Wychowawca- Dominika Łachacz
Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 2A

Już po raz drugi w naszej klasie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Najpierw obejrzeliśmy krótki film o małejVashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości, a następnie przystąpiliśmy do działania.
W poprzednim roku stworzyliśmy kropkowane drzewo klasowe. To było wspólne dzieło wszystkich uczniów. W tym roku postanowiliśmy wyczarować biedronki, każdy swoją, ale według jednego wzoru. Wykonywaliśmy je z wielkim zapałem. Okazało się, że każda z nich jest inna, wszystko zależało od pomysłowości twórcy. Jesteśmy dumni ze swojego dzieła. Zresztą popatrzcie sami.


Wychowawca: Iwona Podleś
Nauczyciel współorganizujący: Beata Podgórska


Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 7F
nauczyciel Sylwia Gruszka-CottKropka w klasie IC
Dzień Kropki w Ic w 3 słowach- kolorowo,wesoło, kreatywnie- no i Kropka.


Wychowawczyni: Natalia KamińskaKropka w klasie IB
W dniu 15 września 2020 r. klasa I B od rana zabrała się do świętowania Dnia Kropki. Zaczęło się od wykropkowania placu przed szkołą. Powstawały przeróżne rysunki wykonywane kredą. Pojawił się nawet szlaczek obejmujący niemal całą szerokość placu. Następnie uczniowie obejrzeli filmik „The dot” o przygodach Vashti. Wypełniali przestrzenie na obrazkach sowy, misia, tęczy i literek. Wykonane prace zdobią korytarz przed klasą.

Wychowawczyni: Maria RasińskaMiędzynarodowy Dzień Kropki w klasie 3 a
Już po raz trzeci 15 września wzięliśmy udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki, święta kreatywności, odwagi i zabawy. W tym roku dołączył do nas „Pingwin Kacper”, który tak jak wszystkie dzieci z klasy, w tym dniu ozdobił swoje ubrania kolorowymi kropkami – nawet maseczkę!
Obejrzeliśmy film „The Dot” („Kropka”) i za przykładem Vashti, która uwierzyła w swoje możliwości, zaczęliśmy tworzyć. Stawiając kropeczki jedna obok drugiej, wyczarowaliśmy fantastyczne prace.

Wychowawczyni: Krystyna Karpowicz

  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych