Karol Kijewski z trzecim wynikiem na świecie

Uczeń naszej szkoły - Karol Kijewski - świetnie rozpoczął tegoroczne starty w pchnięciu kulą. Trenowany przez Macieja Bukowieckiego zawodnik w przeciągu kilku dni dwukrotnie wystartował w zawodach w Olsztynie i Białymstoku.

W piątkowym konkursie w Olsztynie uzyskał kapitalny wynik - 15.95 metra kulą 5-cio kilogramową. Jest to aktualnie trzeci wynik na Świecie wśród 15-latków! Kilka dni później potwierdził wysoką formę, uzyskując w deszczowym konkursie w Białymstoku wynik 15.47 metra. Tym samym Karol Kijewskim jest aktualnie jedynym kulomiotem na Świecie, który dwukrotnie w tym roku przekroczył granicę 15 metrów i aktualnie trzeci oraz czwarty najlepszy wynik na Świecie należy do niego! Jednocześnie jest to drugie najlepsze w historii otwarcie sezonu, lepszy od Karola Kijewskiego w całej historii polskiej lekkiej był tylko Konrad Bukowiecki. Ogromne gratulacje dla naszego ucznia!

Na filmach dwa pchnięcia naszego ucznia