Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie z dnia 19.06.2020 r. w sprawie organizacji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

Uwzględniając propozycję Ministra Edukacji Narodowej, trwające prace remontowe w budynku B1 oraz dużą liczebność uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie - w bieżącym roku szkolnym nie odbędzie się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

Decyzją RP nauczyciele klas I - III odstąpili od osobistego wydawania świadectw w dniu 26.06.2020 r.

Rozdawanie świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły podstawowej zostanie przeprowadzone w dniu 26 czerwca br. dla uczniów klas kończących szkołę oraz żegnających się z wychowawcami: VIII A, B, C, D, VA, VIC, VIIA, VIIC przez wychowawców w wyznaczonych godzinach w salach lekcyjnych, z zachowaniem środków bezpieczeństwa i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

- Po odbiór świadectw może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (uczeń, rodzic), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
- Uczeń, rodzic nie może przyjść do szkoły, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych, albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
- Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie budynku szkolnego.
- Podczas wręczania świadectwa zarówno uczeń jak i wychowawca muszą mieć założone własne rękawiczki.

Do budynku szkolnego B1 przy ul. Bohaterów Września 2 - klasy VA i VIC wchodzą wejściem głównym i wychodzą tym wejściem.
Klasa VA odbiera świadectwa od. godz. 8.00 w sali języka angielskiego (na parterze),
Klasa VI C od godz. 9.00 w sali – Świetlica Mała.

Do budynku B2 przy ulicy Lanca1 uczniowie wchodzą wejściem głównym w godz.:
VIIIA - godz. 8.00 - sala 19,
VIII B - godz. 9.30 - sala 18,
VIII C - godz. 10.30 - sala 21,
VIII D- godz. 11.30- sala 22,
VII A- godz. 12.00- sala 17,
VII C- 12.30- sala 13.

Uczniowie klas VIII zobowiązani są przynieść własny długopis, który będzie niezbędny do pokwitowania odbioru świadectwa. Po odebraniu świadectw uczniowie wychodzą wejściem od strony Orlika z zachowaniem 2 m odstępu i obowiązkowo dezynfekują ręce, a jeżeli ktoś ma przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji - natychmiast myje ręce.

Zaleca się unikania większych skupisk, w związku z tym prosimy, aby ewentualnie z dzieckiem przyszedł do szkoły tylko jeden z rodziców.

Nieodebrane świadectwa zostaną przechowane w dokumentacji szkoły w sekretariacie w budynku B1. Będzie można je odebrać w następujących terminach wakacyjnych po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie lub przez e-mail:
- 29 czerwca - 12 lipca 2020 r. (8:30 - 15:00)
- od 17 sierpnia 2020 r. (8:30 – 15:00) lub we wrześniu 2020 r.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą wydawane w dniach: 31 lipca 2020 oraz 3 – 4 sierpnia 2020 r. w godzinach 10:00 - 15:00 w sekretariacie budynku nr 1 ul. Bohaterów Września 2.
Prosimy o nieprzynoszenie kwiatów, laurek, itp.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im.Orła Białego w Szczytnie
mgr Ewa Bakalarska