„Legiony”- czyli polskie kino historyczne

Tradycyjnie rozpoczęliśmy działalność naszego Szkolnego Koła Filmowego produkcją historyczną. W piątek 27.09.2019 uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w projekcji filmu „Legiony”.

Oprócz filmu uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem IPN, który nam naświetlił poruszane problemy oraz tło historyczne. Ten obraz z pewnością zapisze się w historii polskiej kinematografii dzięki pomysłowym i efektownym scenom batalistycznym, pięknym krajobrazom oraz muzyką. „Legiony” to przeplatająca się, subtelna historia miłości zamknięta w realiach I wojny światowej. Myślę, że obraz ten przemówi do każdego widza.

W miesiącu październiku zapraszamy grupę ze Szkolnego Klubu Filmowego z klas V-VI na wspólny wyjazd do kina w dniu 18.10.2019.