Biuletyn Informacji Publicznej
menu

Dzień Języka Ojczystego

2019-03-04 10:16:49 (ost. akt: 2019-03-04 10:44:18)

21 lutego przypada święto wszystkich narodowych języków. Świętuje również język polski.

W naszej szkole Dzień Języka Ojczystego obchodzono w różny sposób. Uczniowie klas IV w dwuosobowych drużynach pisali tzw. "Dyktando biegane". Były emocje, wspaniała zabawa, ortografia w ruchu, nagrody i dyplomy.
Uczniowie klasy Vf poprowadzili lekcję z uczniami klasy II. Przygotowali krzyżówki, zagadki.
Warto wzbogacać słownictwo, znać zasady językowe, posługiwać się poprawną polszczyzną, pamiętać, że język polski jest: ą-ę !

Anna Grzeszczyk___________________________________________________________________

POLONISTYCZNE ESCAPE ROOM

Dzień Języka Ojczystego był świetną okazją do zabawy językiem polskim. Dwuosobowe drużyny piątoklasistów zostały zaproszone do POLONISTYCZNEGO ESCAPE ROOMu. Każda z grup otrzymała instrukcję, według której musiała postępować. Najpierw należało odnaleźć ukryte w klasie zadania, a następnie po kolei je rozwiązywać. Rozwiązaniem każdego zadania były liczby, które składały się na numer telefonu alarmowego. Ostatnie zadanie zaskoczyło uczestników gry - należało zadzwonić na "odnaleziony" numer. Okazało się wówczas, że człowiek, który odebrał telefon, zna miejsce ukrycia skarbu. Kilka drużyn skończyło zadanie niemalże w jednakowym czasie, jednak to uczennice klasy 5e - Julia Zapadka i Magdalena Borowik znalazły skarb jako pierwsze.
Polonistyczny escape room bardzo spodobał się dzieciom. Z językiem polskim można naprawdę wiele zrobić i świetnie się przy tym bawić!

Justyna Kocenko


  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych