2018-10-01 17:50:47 (ost. akt: 2018-10-01 20:53:56)

Europejski Dzień Języków Obcych w klasie 1B

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Tego dnia uczniowie klasy 1B podczas lekcji języka angielskiego mieli okazję dowiedzieć się ciekawych informacji na temat języków obcych oraz krajów, w których się ich używa. Pierwszą część lekcji stanowiła prezentacja, w trakcie której uczniowie zapoznali się z flagami państw europejskich, poznali ich kształt oraz kolory, dowiedzieli się jak witają się dzieci w różnych językach. Następnie każdy uczeń wybrał sobie kraj, który najbardziej mu się spodobał i wykonał jego flagę. Podsumowaniem lekcji był quiz, dzieci miały okazję wykazać się, jak dużo ciekawostek zapamiętały oraz zaprezentować efekty swojej pracy-piękne flagi. To była ciekawa lekcja.

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w klasie 3A
26 września na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 3a obejrzeli film, z którego dowiedzieli się jakie są języki obce i gdzie się ich używa w celu komunikacji. Uczniowie obejrzeli także prezentację flag krajów należących do Unii Europejskiej i wysłuchali hymnów tych państw. Podczas lekcji dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego takie święto jest obchodzone oraz przekonać się, który język obcy jest najbardziej popularny a także porozmawiać, dlaczego tak ważna jest nauka języków obcych. Po krótkiej prezentacji przyszedł czas na pracę dzieci, każdy uczeń odrysował własną dłoń i pokolorował, ozdobił lub wykleił ją zgodnie z barwami widniejącymi na fladze wybranego przez ucznia kraju. Efekty naszej pracy przedstawiliśmy w formie plakatu. Tak właśnie uczciliśmy ten ważny i wyjątkowy dzień.

Autor: Dominika Pniewska