2018-09-24 20:01:24 (ost. akt: 2018-10-12 13:36:12)

15 września obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia internetowa mapa Polski pokryła się 684 kropkami oznaczającymi szkoły biorące udział w tym święcie. Jedną z tych kropek była...

nasza szkoła, która po raz drugi dumnie obchodziła to wyjątkowe święto kreatywności i odkrywania talentów. Kropka pojawiła się na wielu przedmiotach w przeróżnych postaciach. Były kropkowe dzieła sztuki, kropkowe działania matematyczne, kropkowe opowiadania i wiersze. Kropki były na ubraniach, w zeszytach, w ekranach monitorów czy na tablicach multimedialnych. A wszystko po to, by pokazać naszym uczniom, że w każdym z nich drzemie talent, czasem po prostu jeszcze nieodkryty.
Poniżej przedstawiamy Państwu relację z obchodów Dnia Kropki:

Klasa I E

Klasa II B

A o to wiersz powstały podczas zajęć:

Klasa II C

Klasa VI A

W klasie VI A uczniowie w ramach Dnia Kropki zapoznali się z językiem Braille'a poprzez próby odczytywania i zapisywania słów zapisanych za pomocą kodu Braille'a.

Język angielski w klasie II C

Język angielski w klasie III A

Dzień Kropki na języku polskim

Dzień Kropki na matematyce

Dzień Kropki w klasie VI D

13 i 14 września uczniowie klasy 6 D wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Na godzinie wychowawczej i zajęciach komputerowych rozmawiali o swoich indywidualnych talentach. Za pomocą generatora kodów QR zakodowali informacje o sobie, a następnie wspólnie zaprojektowali gazetkę w klasie. Wzięli również udział w ogólnopolskim projekcie "Kronika Dnia Kropki". Na stronie StoryJumper powstała Internetowa Kronika z działań podejmowanych w tym dniu. Efekty tej pracy można zobaczyć tu -- na stronie 18 i 19.
Uczniowie tej klasy czekają również na papierową kronikę, która krąży już po Polsce. Dołożą tam również swoje sprawozdanie oraz zdjęcia z obchodów tego dnia.

Język polski w klasach IV A, VII B i V F

Informatyka w klasach 6 A, 7 A i 7 C