Sukces naszej szkoły partnerskiej!

2018-05-25 12:47:14 (ost. akt: 2018-05-25 13:04:34)

Otto-Seeger Grudschule Rathenow West otrzymała Dyplom Europejski Kraju Związkowego Brandenburgii za wieloletnią współpracę ze Szkołą Podstawową nr 6 w Szczytnie.

Nasza szkoła partnerska Otto-Seeger Grundschule Rathenow-West 9 maja 2018 odebrała w Poczdamie Dyplom Europejski Kraju Związkowego Brandenburgia Ministra Sprawiedliwości, Spraw Europejskich i Ochrony Konsumentów z rąk pani sekretarz Anne Quart.
Rząd Brandenburgii przyznaje te prestiżowe wyróżnienia każdego roku w ramach obchodów Tygodnia Europejskiego za szczególne zasługi na rzecz integracji europejskiej w Brandenburgii.
W 2018 roku laureatami tego wyróżnienia zostało dziewięć organizacji i placówek, w tym dwie szkoły.

Otto-Seeger Grundschule otrzymała nagrodę za 17-letnią współpracę ze Szkołą Podstawową im Orła Białego Nr 6 w Szczytnie w ramach realizowanego przez obie szkoły od 2001 roku międzynarodowego projektu „Europa-naszym wspólnym domem”, który kształtuje wychowanie europejskie obejmując edukację międzykulturową, kształtowanie postawy otwartości i tolerancji wobec innych, promowanie wielojęzyczności w tym kształcenie j. niemieckiego, promowanie kultury naszych krajów, a przede wszystkich regionów.

Uroczystość odbyła się w Brandenburskim Archiwum Państwowym w Poczdamie. Na uroczystość została zaproszona przez p. dyrektora szkoły niemieckiej p. Ralpha Stiegera delegacja z naszej szkoły, reprezentowana przez koordynatora projektu p. A. Bil oraz nauczyciela języka niemieckiego p. J. Kuśmierczyk. Cieszymy się, iż przy wsparciu władz miasta Pani Burmistrz, dyrektora szkoły p. G. Zielińskiej oraz dyrektora ds Wymiany Uczniowskiej p. wicedyrektor E. Bakalarskiej mogliśmy uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu dla naszych partnerów oraz prezentować naszą szkołę na szczeblu międzynarodowym. Była to wyjątkowa okazja, by opowiedzieć historię naszej współpracy oraz podzielić się doświadczeniami z innymi uczestnikami spotkania.