„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

2018-04-23 13:24:39 (ost. akt: 2018-04-23 19:49:01)

W dniu 20 kwietnia w Iławie odbył się Finał Wojewódzki turnieju piłki nożnej...

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej – kategoria U-12 chłopców. W turnieju wzięła udział reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie, prowadzona przez trenera Aleksandra Napiórkowskiego. Tego dnia w Iławie zameldowało się 20 najlepszych drużyn naszego województwa w tej kategorii wiekowej, reprezentujących szkoły podstawowe, uczniowskie klubu sportowe, oraz kluby piłkarskie. Barwy SP 6 reprezentowali zawodnicy, którzy na co dzień trenują i grają w SKS Szczytno w grupach „ORLIK” 1 i „MŁODZIK” 1. Los jako przeciwników przydzielił nam w grupie drużyny z Braniewa, Rynu i Olecka. Po dwóch zdecydowanych zwycięstwach z Braniewem i Rynem oraz nieznacznej porażce z Oleckiem, awansowaliśmy z drugiego miejsca w grupie do ćwierćfinału rozgrywek. Tam trafiliśmy na UKS Jeziorak Iława, z którym po zaciętej walce przegraliśmy i odpadliśmy z dalszej części rozgrywek, zajmując miejsca 5 – 8 w naszym województwie. Drużyna i poszczególni zawodnicy oprócz dobrego miejsca w klasyfikacji generalnej zdobyli ogromną dawkę doświadczenia grając w tak dużym i dobrze zorganizowanym turnieju i mierząc się z najlepszymi drużynami w naszym województwie. Doświadczenie to na pewno zaprocentuje w rozgrywkach ligowych oraz turniejach.
Skład SP 6 w Szczytnie: Iwo Abramski, Tomasz Łach, Kamil Napiórkowski, Brajan Żyłajtys , Michał Płocharczyk, Paweł Mikołajewski, Oliwier Topa, Gabriel Jastrzębski, Marcel Czaplicki.