menu

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2017-10-17 12:27:59 (ost. akt: 2017-10-17 12:34:28)

W dniu 29.09.2017r. w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Dzieci z klas IV-VI na lekcjach matematyki brały udział w konkursach i rozwiązywały zagadki, dodatkowo na przerwach nauczycielki matematyki (p. Barbara Zubik, p. Marta Samsel, p. Anna Kornowska, p. Marlena Radzińska) organizowały zawody pt. "Piłkarzyk" (dla chłopców) oraz "Królowa skakanki" (dla dziewczynek). Wszystkie prezentowane formy łączyły umiejętności sportowe ze znajomością tabliczki mnożenia. Najlepszymi w tych zawodach okazali się: Anna Sadłowska z kl. 6B oraz Antoni Homoncik z kl. 4F.
Ponadto uczniowie z klas czwartych brali udziła w konkursie na wiersz zwiazany z tabliczką mnożenia oraz już od środy na przerwach trwały egzaminy z tabliczki mnożenia, które przeprowadzali uczniowie - egzaminatorzy wybrani z każdej klasy. Osoby, które zdały egzmin otrzymały pamiątkowe naklejki. W piątek egzaminatorzy odpytywali również dorosłych, którzy zdali egzamin na 6+. Nie zapomniano również o siódmoklasistach dla których pani Marlena Radzińska zorganizowała zawody matematyczne. Uczniowie musieli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia poprzez obliczanie, uzupełnianie, rymowanie i ustawianie się według podanej zasady. W zawodach zwyciężyła klasa VIIC, następne klasy uplasowały się w kolejności: VIIB, VIIA, VIID. Gratulujemy zwycięzcom.
Tabliczką mnożenia wykazywali się również uczniowie z klasy 3E, którzy pod opieką pani Danuty Muraszko sprawdzali jej znajomość w środowisku lokalnym zgodnie z hasłem " Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Wyposażeni w plakaty, identyfikatory
i zestawy egzaminacyjne odpytywali napotkanych dorosłych podczas spaceru na pokaz militariów. Ponadto wyłonieni egzaminatorzy z klasy 3F (p. Anna Bil) na przerwach przepytywali ze znajomości tabliczki mnożenia swoich rówieśników i pracowników szkoły.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Do zobaczenia za rok!


  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych