menu

Uniwersytet Młodego Odkrywcy

2017-02-21 14:52:02 (ost. akt: 2017-02-21 19:52:37)

18.02. 2017 r. 20 uczniów klas piątych i szóstych naszej szkoły wraz ze szkolnymi koordynatorami projektu: Panią Wandą Napiwodzką i Sylwią Gruszka-Cott wzięli udział w uroczystej inauguracji Uniwersytetu Młodego Odkrywcy.

Uroczystość miała miejsce w sali wykładowej w Collegium Biologae Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W tym dniu nasi uczniowie otrzymali indeksy Uniwersytetu Młodego Odkrywcy i tym samym stali się studentami tej uczelni. Uczniowie wezmą udział w cyklu zajęć (od marca do czerwca), które będą odbywać się w małych grupach w laboratoriach naukowych i salach Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM.
Projekt Uniwersytetu Młodego Odkrywcy realizuje Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a organizatorem i koordynatorem jest dr hab. Stanisław Czachorowski prof. UWM. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy przyrodniczej i budowanie kapitału naukowego wśród dzieci i młodzieży z województwa warmińsko-mazurskiego oraz powoływanie Klubów Młodego Odkrywcy poprzez bezpośredni kontakt z naukowcami i udział w zajęciach odbywających się w laboratoriach uniwersyteckich.Relacje z inauguracji można znaleźć tutaj: