menu

Dzień Bezpiecznego Internetu w 4A

2017-02-15 10:15:56 (ost. akt: 2017-02-15 21:22:36)

W ramach obchodów DBI w poniedziałek 13 lutego...

na zaproszenie naszej wychowawczyni p. Anny Grzeszczyk gościliśmy w naszej klasie Pana Pawła Ciszka, wykładowcę ze Szkoły Policyjnej w Szczytnie, tatę naszego kolegi Kuby.
W czasie dwugodzinnego spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z bardzo ciekawą historią Internetu. Nie każdy z nas zdawał sobie sprawę z tego, że kiedyś nie było telefonów komórkowych (!), a pierwsze komputery ważyły kilka ton i zajmowały całe piętro.
Pan Paweł swoją opowieść o zaletach i wadach Internetu wzbogacał ilustrowanymi przykładami, które z pewnością przemawiały do naszej wyobraźni.
Pojawiły się też w czasie dyskusji poważne zagadnienia takie jak:

- Co to jest cyberprzemoc
- Jak nie dopuścić do tego, by stać się ofiarą cyberprzemocy?
- Jak postąpić w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami cyberprzemocy?


Duże wrażenie zrobiły na nas filmy, w których nastolatki opowiadały o dramatycznych przeżyciach związanych z cyberprzemocą. Skłoniły nas także do przemyśleń filmiki z udziałem mistrza kierownicy - Krzysztofa Hołowczyca, który zachęcał do rozwagi w korzystaniu z internetu.
Na zakończenie podziękowaliśmy naszemu Gosciowi za bardzo interesujące spotkanie, a efektem tego o czym rozmawialiśmy, będzie - obiecujemy - rozsądne korzystanie z Internetu.

Uczniowie klasy IVA z wychowawczynią Anną Grzeszczyk

  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych