Kochany uczniu... Co możesz zrobić?

Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Zagrożenie zdrowia to jedna z najtrudniejszych sytuacji, z jakim się spotykamy w naszym życiu. Obecnie, to zagrożenie jest powszechne . Nie byliśmy na to przygotowani.

Musimy się zmierzyć z wieloma trudnościami, o których do niedawna nie mieliśmy nawet pojęcia.

Aby ten czas nie ograniczał się tylko do lęku i nudy, bardzo proszę skorzystajcie z niego w sposób, który może przynieść też coś dobrego.

Co możesz zrobić?
Zaplanuj codziennie czas na naukę. Najlepiej zrobić to rano, bo wtedy mózg najbardziej efektywnie pracuje, a Ty będziesz miał lub miała całe popołudnie dla siebie, bez żadnej pracy domowej!
Wyznacz sobie 4 "lekcje" po 45 minut, w trakcie których zdobędziesz nowa wiedzę lub powtórzysz coś, czego już się nauczyłeś.
Nie zapominaj oczywiście o przerwach. Otwórz okno, porozciągaj się, przejdź po pokoju itp.

Każdą zrealizowaną cześć materiału odhacz na swoim planie dnia. Jeśli coś sprawiło Ci trudność skontaktuj się z koleżanką czy kolegą, którzy mogą być ekspertami niezbędnymi do rozwiązania danego problemu.
Nie zapominaj, że nauczyciele są gotowi aby Ci pomóc . Możesz się z nimi kontaktować przez e- dziennik.
Korzystaj z proponowanych stron do e- learningu. Zobaczysz jak inni przekazują wiedzę, powtórzysz sobie materiał, a może odkryjesz coś nowego, interesującego?
Poszerz wiedzę o świecie w ramach programów edukacyjnych i popularnonaukowych.

Po lekcjach możesz skorzystać z "kina". Obejrzyj coś dla rozrywki . Bo lekturę z języka polskiego obejrzałeś już podczas "lekcji " ;)
Nie zapominaj o kontaktach z koleżankami i kolegami z klasy. Przerwa się przecież kiedyś skończy, a Wy wrócicie do szkoły. Na razie musi być to komunikator, internet czy telefon.
Ale to chyba nie jest przeszkodą, aby być razem, prawda? :)
Pamiętaj o rodzinie – to dobry czas na zabawę z rodzeństwem, pomoc rodzicom, opiekę nad dziadkami. Może usłyszysz od nich ciekawą historię rodzinną, poznasz dalszych krewnych, usłyszysz anegdotę?
Pomyśl też jak możesz pomóc innym, którzy gorzej sobie radzą. Może przejrzyj swoje ubrania, zabawki czy gry, które ucieszą np. dzieci z domów dziecka. Może napisz list, taki tradycyjny lub e- mail?