Jasełka w B2

2020-01-02 13:27:39 (ost. akt: 2020-01-02 13:30:25)

W piątek 20 grudnia, w naszej szkole w budynku B2, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W auli wystawiono „Jasełka na strychu”.

Historia sztuki opowiada o magicznym miejscu, jakim jest strych pewnego domu, do którego na Święta Bożego Narodzenia przyjeżdżają Pola i Julka.
Strych jest pełen rupieci, wśród których widzowie rozpoznają starą skrzynię, wieszak, fotel, a potem dostrzegają także „skrzydła anioła”, sianko, kije i koronę.... jak się okazuje, przedmioty te mają magiczną moc. Żyją, rozmawiają ze sobą, a do tego znają bardzo dokładnie historię narodzenia Pańskiego, którą ze szczegółami opowiadają głównym bohaterom.

W przedstawieniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję poczuć niezwykłą atmosferę i przypomnieć sobie ilustrowane nastrojową muzyką sceny znane z Biblii, które osadzone we współczesnym klimacie tak bliskim nastolatkom, miały szczególny wydźwięk i znaczenie. Była to również okazja do wspólnego kolędowania.

Uczniowie zostali przygotowani przez panie Marzenę Zalewską
i Dorotę Niechwiadowicz.