Jesienne krajobrazy

Piękna jesień w końcu zawitała też na Mazury. Nasze miasto, rano spowite mgłą, po południu skąpane w słońcu odsłania przed nami swoje uroki.

Pod hasłem „Jesienne krajobrazy” uczniowie przebywający w świetlicy wzięli udział w wycieczce na cmentarz ewangelicki, który obecnie został przekształcony w park o ciekawym drzewostanie. Spacer ten pokazał nam nie tylko charakterystyczny element krajobrazu kulturowego naszego miasta – stary cmentarz, lecz także upływ czasu. Nieliczne pozostałości pomników, zabytkowych ogrodzeń oraz kilka nagrobnych płyt z dającymi się odczytać nazwiskami zmarłych, często pokrytych już mchem...

Dzięki temu spacerowi uczniowie mieli okazję poznać kolejne ważne miejsce na mapie zabytków Szczytna i wzbogacić swoją wiedzę w charakterze przewodnika.