menu

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

2018-12-05 12:48:39 (ost. akt: 2018-12-05 13:16:17)

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji chcemy podziękować wszystkim wolontariuszom z naszej szkoły za ogrom dobroci, jaką dzielą się z potrzebującymi. A o to efekty ich pracy:

Ponad 200 kilogramów karmy dla zwierząt zebrali wolontariusze podczas zbiórki w szczycieńskim markecie. Koordynatorkami akcji były uczennice z klasy 8C Kinga Siemieniuk i Maja Rykowska.Zbiórkę karmy dla schroniska Cztery Łapy przeprowadziły także klasy 7A oraz 7D.Ale to nie koniec pomocy dla schroniska. Nasi uczniowie w piątek wezmą udział w II Szczycieńskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, podczas którego będą sprzedawać ozdoby i kartki świąteczne - cały dochód zostanie przeznaczony na zakup potrzebnych rzeczy dla naszych małych przyjaciół: kotków i piesków.


Oprócz tego w szkole trwa istna gorączka pomagania w ramach Szlachetnej Paczki! Tak prezentują się zebrane rzeczy przez klasę 2C.Jak widać w naszej szkole wolontariat to chleb powszedni!


  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych