9 listopada - finał Roku dla Niepodległej w naszej szkole

2018-11-26 17:42:45 (ost. akt: 2018-12-14 14:12:09)

W okresie poprzedzającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowany zostały w naszej szkole szereg konkursów dla klas I-III: poetycki, plastyczny, grafiki komputerowej.
Założonymi przez nas celami było rozbudzenie w sercach naszych wychowanków miłości do ziemi ojczystej, zwrócenie uwagi na szacunek do symboli narodowych oraz poznanie tradycji lokalnych.
Udział w konkursach był doskonałą okazją do rozwijania zdolności artystycznych i poetyckich naszych uczniów.
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a wyróżnionym przez jury uczniom i zdobywcom I, II i III miejsc wręczono dyplomy i drobne upominki.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podsumowaniu konkursów towarzyszy wystawa „Symbole narodowe w oczach dziecka”, którą można obejrzeć w holu naszej szkoły (przy sali gimnastycznej).

Organizatorzy: I. Podleś, B. Pietrzak i K. Ulatowska

______________________________________________________________________________

Tego dnia nie było tradycyjnych lekcji, a zamiast nich odbyły się patriotyczne zajęcia z wychowawcami.

Klasa 4 B

W ramach zajęć uczniowie zrobili własnoręcznie kotyliony, obejrzeli film o symbolach narodowych oraz o krajobrazach Polski. Następnie sami zwiedzali Polskę z Ozobotami.

Klasa 2 C

Klasa 2c na 100 lecie Niepodległości Polski:
- zebrała po "100 groszy na 100-lecie Niepodległości",
- przygotowała gazetkę szkolną (100 serduszek ), prace plastyczne w grafice komputerowej.
- ponadto uczniowie wystąpili w uroczystym apelu: zatańczyli mazura "JESZCZE JEDEN MAZUR DZISIAJ",
- uczennica Gabrysia Farjan zaśpiewała pieśń patriotyczną, a uczeń Maciej Szymański wyrecytował wiersz "Mały Józio"

Gratulujemy wszystkim uczniom pięknych występów!!!

Rekord dla Niepodległej

O godz. 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn Narodowy w ramach akcji Rekord dla Niepodległej.