Dzień Głośnego Czytania - po raz pierwszy w naszej szkole!

2018-10-12 13:37:38 (ost. akt: 2018-10-19 19:27:00)

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 1 października. Wielu uczniów w tym dniu przyniosło do szkoły ulubione książki, których fragmenty odczytywali w klasach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać: Wiedźmina, Anię z Zielonego Wzgórza, Szpaka Mateusza, Cwaniaczka oraz inne postacie z ulubionych utworów literackich. Uczniowie z klas VI, VII i VIII oraz III gimnazjum mieli okazję przez głośniki szkolnego radiowęzła usłyszeć czytane przez młodych lektorów fragmenty ulubionych książek, między innymi: C.S. Lewisa, S. Mrożka, S. Kinga.
Czytanie na głos wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię, a także rozwija zdolność koncentracji oraz zachęca do poznawania świata, ponadto pozwala lepiej zrozumieć drugiego człowieka.
Zachęcamy rodziców do codziennego czytania dzieciom na głos wartościowych i ciekawych książek.

CZYTAJMY 20 MINUT DZIENNIE - CODZIENNIE !!!

Anna Grzeszczyk