menu

Biesiada Rodzinna - Mam Talent!

2018-06-11 11:31:13 (ost. akt: 2018-06-18 11:48:22)

To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 6!
Dnia 09 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna Biesiada Rodzinna, tym razem pod hasłem „Mam Talent”. Niektórzy mówią, że szkoła zabija wrodzone umiejętności, ale nie nasza. O tym, że jest ona kuźnią talentów mieli okazję przekonać się goście imprezy. Naszych młodych artystów nie można zamknąć w jakiekolwiek ramy, bo nie są schematyczni. Uzdolnień mamy wiele – taneczne, wokalne, recytatorskie i inne.
Gości na wejściu przywitał niesamowity chór Festivo przy głównym wejściu do szkoły. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 od konkursu „Mam Talent” na dużej scenie, a następnie przeniosła się na zewnątrz, gdzie na gości czekały kolejne atrakcje min. minirecital zespołów muzycznych, występ aktorów z teatru z Krakowa, warsztaty teatralne, pokaz straży pożarnej. Oprócz tego mieli okazję zaprezentować się członkowie koła rycerskiego z Miejskiego Domu Kultury. Społeczność naszej szkoły to nie tylko wybitni uczniowie, ale również bardzo uzdolnieni rodzice, o czym można było przekonać się podczas konkursu MasterChef, w którym to dorośli zaprezentowali swoje popisowe dania - zdrowe a zarazem pyszne! Nie do pokonania okazali się rodzice i uczniowie z klasy VII D. W nagrodę za swój trud zostaną zaproszeni na wizytę u Pani Burmistrz. Urozmaiceniem naszej imprezy były: loteria fantowa, rzut piłką do celu, stoiska z osiągnięciami i talentami dzieci, zabawy na macie tanecznej, łowienie złotej rybki, malowanie twarzy, zdjęcie z gwiazdą i wiele innych.
Występy na dużej scenie oceniało wybitne jury, ale nie tylko. Tym razem każdy mógł oddać głos na swojego faworyta tak jak w prawdziwym „Mam Talent”. W tym celu uruchomiono internetowe głosowanie za pomocą kodów QR. Bezkonkurencyjny okazał się taniec tatusiów z córeczkami z klasy I C i II A. Drugie miejsce zajęły cheerleaderki z klasy VII B, a trzecie klasa III A, która zaprezentowała show do piosenki „Miłość w Zakopanem”. Zwycięzcy w ramach nagrody będą mieli możliwość zaprezentowania się na scenie w podczas obchodów Dni i Nocy Szczytna. Występy dostarczyły nam dużo emocji, zarówno radości jak i wzruszeń.
Widowisko okazało się wielką inspiracją nie tylko dla uczestników „Mam Talent”, ale również dla wszystkich uczniów szkoły, którzy pod wpływem występów swoich kolegów, zaczęli tworzyć własne układy taneczne. Zatem można stwierdzić, że impreza spełniła swoje zadanie.
Kto wie, może za rok swoje umiejętności zaprezentują nauczyciele?!


Organizatorzy: Iwona Podleś, Justyna Ignaczak, Justyna Koziatek

  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych