menu

XVIII Powiatowy Konkurs pt. "Potyczki ortograficzne"

2018-04-24 14:35:31 (ost. akt: 2018-04-24 14:58:47)

Autor: Maria Rasińska, organizator, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 6 Szczytno

18 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się....

XVIII Powiatowy Konkurs pt. "Potyczki ortograficzne". We wspomnianym konkursie wzięło udział 28 uczestników z 11 szkół powiatu szczycieńskiego: Tylkowa, Jedwabna, Szyman, Lipowca, Pasymia, Wielbarka, Rudki, Dąbrów, SP 3, SP 2 z OI, SP 6. Głównym zadaniem było napisanie dyktanda na temat "Polska - moja ojczyzna". Również nagrody książkowe dotyczyły tematyki naszego kraju. Organizatorka, Maria Rasińska, celowo dobrała taką tematykę ze względu na zbliżającą się setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Nadmienić należy, że głównymi sponsorami nagród była Burmistrz Miasta Szczytno i Rada Rodziców przy SP 6. Uczestnicy i opiekunowie zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem przez rodziców uczniów klas I oraz III b i III g.

Pracami sześcioosobowej komisji konkursowej przewodniczyła p. Iwona Piórkowska, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem eliminacji i rzetelnym sprawdzeniem zakodowanych prac.

Łącznie nagrodzono 10 uczestników. OTO WYNIKI:
I miejsce - Julia Rzosińska - SP 6 Szczytno
II miejsce - Zofia Radziwiska - SP 2 z OI Szczytno
III miejsce - Zuzanna Truszkowska - SP 6 Szczytno
IV miejsce - Ewelina Niksa - ZS Lipowiec
V miejsce - Natalia Dziurawiec - SP 3 Szczytno

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI
1. Adam Herman - SP 6 Szczytno
2. Klaudia Alicka - SP 3 Szczytno
3. Maja Michalska - SP Rudka
4. Piotr Kowalski - SP Pasym
5. Zuzanna Banach - SP 2 z OI SzczytnoAutor: Maria Rasińska, organizator, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej SP 6 Szczytno


Poniżej prezentujemy tekst, z którym zmierzyli się trzecioklasiści z powiatu szczycieńskiego:

Polska - nasza ojczyzna


Nasza ojczyzna znajduje się w centrum Europy. Jej historia sięga już ponad tysiąc lat. O początkach tego państwa opowiadają przepiękne legendy. Według nich Kraków założył człowiek o imieniu Krak, natomiast Warszawa swą nazwę wzięła od imion Warsa i Sawy. Bardzo ważnym wydarzeniem był chrzest Polski, do którego doprowadził książę Mieszko. Polacy uroczyście świętują ważne rocznice w dziejach Rzeczypospolitej, jak np. święto Konstytucji 3 Maja. Aktualnie przygotowują się do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, która przypada 11 listopada.
Polacy zasłużyli się także w historii świata. Któż nie zna Mikołaja Kopernika, czy Jana Pawła II?
Polska to przepiękny kraj położony nad Morzem Bałtyckim. Górzyste południe kraju z najwyższymi Tatrami to miejsce, gdzie Polacy chętnie oddają się wędrówkom. Reszta kraju to rozległe niziny poprzecinane rzekami i jeziorami. Ogromna część Polski pokryta jest lasami, a to są naturalne źródła bogactw i siedliska naszych zwierząt: żubrów, bobrów i orłów. Latem nasi rodacy urządzają spływy kajakowe w Krainie Tysiąca Jezior. Trudnią się zbieraniem runa leśnego: grzybów, borówek czernic, jeżyn, czy malin.
Nie ma piękniejszego miejsca na Ziemi.

Autor tekstu – Justyna Kocenko – nauczyciel języka polskiego w SP 6
Współpraca – Maria Rasińska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP 6