Dla Niepodległej

Program Patriotyczno – Obywatelski w Szkole Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie w roku szkolnym 2019/2020

---------------------------------------------------------------------------------------------

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”.

Nasza szkoła dumnie włączała się w działania edukacyjne związane z upamiętnieniem tak ważnej dla każdego Polaka rocznicy. Prezentujemy nasze dotychczasowe dokonania związane z promowaniem postaw patriotycznych wśród społeczności naszej szkoły:

9 listopada 2018 r. - Dzień dla Niepodległej
Dzień dla Niepodległej w SP6

15 października 2018 r. w naszej szkole została uroczyście otwarta wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt. Ojcowie Niepodległości:
Wystawa IPN "Ojcowie Niepodległości"

3 maja 2018 r. nasza szkoła współorganizowała Miejskie Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja:
Święto Narodowe Trzeciego Maja

1 marca 2018 r. przygotowano wystawę poświęconą Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych:
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

19 grudnia 2017 r. szkolny chór Festivo uświetnił swoimi występami "Wigilię z Kombatantem":
Wigilia z Kombatantem

Nasi uczniowie włączali się także w pozaszkolne patriotyczne inicjatywy.
3 listopada 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbyła się siódma edycja Konkursu Piosenki Patriotycznej, I miejsce w kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III zajęła uczennica naszej szkoły, uczęszczająca do klasy I C - Gabrysia Farjan:
Konkurs Piosenki Patriotycznej

10 listopada 2017 r. zorganizowano uroczystą akademię z okazji 99. rocznicy obchodów Święta Niepodległości:
Apel z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości

8 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania pod hasłem ,,Moja Ojczyzna”:
Konkurs pięknego czytania pod hasłem "Moja Ojczyzna"

23 października 2017 r. odbyła się uroczystość nadania szkole certyfikatu "Szkoła Promująca Niepodległą":
Nadanie certyfikatu Szkoła Promująca Niepodległą