2018-04-15 21:28:37 (ost. akt: 2018-12-14 14:26:44)

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”.

Nasza szkoła dumnie włącza się w działania edukacyjne związane z upamiętnieniem tak ważnej dla każdego Polaka rocznicy. Prezentujemy nasze dotychczasowe dokonania związane z promowaniem postaw patriotycznych wśród społeczności naszej szkoły:

23 października odbyła się uroczystość nadania szkole certyfikatu "Szkoła Promująca Niepodległą":

Nadanie certyfikatu Szkoła Promująca Niepodległą

8 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania pod hasłem ,,Moja Ojczyzna”:

Konkurs pięknego czytania pod hasłem "Moja Ojczyzna"

10 listopada zorganizowano uroczystą akademię z okazji 99. rocznicy obchodów Święta Niepodległości:

Apel z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości

Nasi uczniowie włączali się także w pozaszkolne patriotyczne inicjatywy.

3 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnie odbyła się siódma edycja Konkursu Piosenki Patriotycznej, I miejsce w kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III zajęła uczennica naszej szkoły, uczęszczająca do klasy I C - Gabrysia Farjan:

Konkurs Piosenki Patriotycz

19 grudnia szkolny chór Festivo uświetnił swoimi występami "Wigilię z Kombatantem":

Wigilia z Kombatantem

1 marca przygotowano wystawę poświęconą Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych:

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 maja nasza szkoła współorganizowała Miejskie Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja:

Święto Narodowe Trzeciego Maja

15 października w naszej szkole została uroczyście otwarta wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt. Ojcowie Niepodległości:

Wystawa IPN "Ojcowie Niepodległości"

By podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej oraz poczucia dumy z bycia Polakiem planujemy zrealizować następujące zadania: