Relacja z nadania certyfikatu "Szkoła Promująca Niepodległą"

2017-10-30 21:44:18 (ost. akt: 2017-11-06 21:03:53)

26 października o godz. 14:00 mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczyć w wieczornicy poświęconej nadaniu naszej szkole certyfikatu "Szkoła Promująca Niepodległą", którą przygotował nauczyciel historii Pan Alfred Bugaj.

W uroczystości wzięli udział Burmistrz Miasta Szczytno - Pani Danuta Górska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej - Pan Robert Dobroński, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Opieki Społecznej - Pan Zbigniew Orzoł, członkowie Rady Rodziców oraz Rada Pedagogiczna.
Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem gościa honorowego - Majora Związku Piłsudczyków RP Stanisława Brodackiego, po czym przedstawiona została prezentacja multimedialna. Następnie Pan Alfred Bugaj zdał relację ze wszystkich działań, którym przewodniczył, patronował i które nadzorował przez wiele lat przy współpracy wielu osób i instytucji, a które w efekcie końcowym stały się podstawą do nadania Certfikatu.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna, na którą składały się recytacje autorskich wierszy na temat: "Orzeł Biały w poezji dziecięcej" Bartosza Rudnickiego i Emilii Rożek z kl. IV F oraz Aleksandry Korol z kl. VI C.

Narratorzy: Weronika Niedźwiecka oraz Oliwier Bojarski z kl. VI A przypomnieli zebranym historię walk narodowo-wyzwoleńczych narodu polskiego na przestrzeni dziejów.

Chór szkolny pod kierunkiem p. Doroty Niechwiadowicz zaprezentował piosenkę "Biały krzyż", a by "wróciła dziś pamięć o tych, których nie ma", a Nadia Wierzbowska i Maja Wierzchołowska z kl. VI c wyrecytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Maja zaśpiewała również wzruszającą piosenkę pt. "Śpiewka 1920".

Pani Dyrektor Grażyna Zielińska podziękowała uczestnikom spotkania i udzieliła głosu gościom honorowym: Pułkownikowi Związku Piłsudczyków RP Waldemarowi Ziarkowi i Majorowi Związku Piłsudczyków RP Stanisławowi Brodnickiemu z Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków, którzy uroczyście szkole certyfikatu "Szkoła Promująca Niepodległą".

Ta wyjątkowa uroczystość na długo pozostanie w naszej pamięci jako pouczająca lekcja historii i patriotyzmu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Roberta Arbatowskiego.