2017-09-19 23:43:17 (ost. akt: 2017-09-19 23:54:10)

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki

– święto kreatywności i odkrywania talentów. Zainspirowani opowiadaniem o Vashti tworzyliśmy swoje kropkowe dzieła sztuki. Kropki były wszędzie, zarówno na twarzach, ubraniach, a nawet na przepysznych wypiekach. Każdy, kto tego dnia odwiedził naszą szkołę mógł poczuć się jak prawdziwy koneser sztuki. Przed szkołą witały go piękne kredowe kropki, a także wielkie napisy w dwóch językach - polskim i angielskim - informujące o święcie. Na korytarzach natomiast można było podziwiać wystawę kropkowych obrazów autorstwa naszych uczniów, a także najnowsze modowe kreacje z kropką w roli głównej. Na świetlicy szkolnej powstały nawet kropkowe instrumenty, przy akompaniamencie których dzieci zaśpiewały swoją własną piosenkę o kropce. Warto wspomnieć o tym, że lekcje w całej szkole były... kropkowe. Pomysłowość nauczycieli i uczniów nie miała granic: na języku niemieckim powstał projekt kulturoznawczy „Kropkowe mapy Niemiec” z uwzględnieniem miejsc, które dzieci chciałyby odwiedzić natomiast na języku polskim uczniowie wykonywali zakropkowane kartki pocztowe i laurki z pozdrowieniami w środku, które zostały wysłane do innych szkół w Polsce. W zamian nasi kropkowi artyści otrzymali korespondencję z innych zakropkowanych szkół.
Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami. Jesteśmy pewni, że Dzień Kropki wpisze się na stałe w kalendarz naszej szkoły!

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Więcej zdjęć można znaleźć także w poniższym linku: