1 czerwca 2017r. klasa II b i II g spędziła w Toruniu

2017-06-16 23:01:41 (ost. akt: 2017-06-16 23:18:43)

Dzieci odwiedziły Muzeum Żywego Piernika, gdzie po zapoznaniu się z tradycją wypieku toruńskiego piernika,

wzięły udział w interaktywnej lekcji formowania własnych pierników. Uczniowie mieli okazję zobaczyć manufakturę z przełomu XIX/XX wieku, m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, mieszczące się na drugim piętrze muzeum. Chętne dzieci zdobiły piernik lukrem, uczestnicząc w warsztatach dekorowania prowadzonych przez artystkę malarkę.
Po wizycie w muzeum dzieci wraz z przewodnikiem udały się na krótki spacer po Toruniu, podczas którego dowiedziały się wiele ciekawostek i przybliżyły sobie historię tego pięknego miasta. Kolejnym punktem wycieczki był Dom Legend Toruńskich, to tam dzieci przeniosły się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Miały okazję wysłuchać pradawnych, tradycyjnych, przekazywanych słowem legend miejskich i samodzielnie w nich uczestniczyć. Miejsce to wywarło na dzieciach niezwykłe wrażenie. Po zakupieniu pamiątek, wizycie w manufakturze cukierków i pysznym obiedzie, pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Szczytna. Dzień Dziecka w Toruniu uczniowie uznali za bardzo udany.

Zapraszamy do obejrzenia galerii