Szkolny konkurs recytatorski

2017-05-16 21:17:58 (ost. akt: 2017-05-16 21:18:55)

W dniu 15 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas I-III.

Uczestnicy konkursu recytowali wiersze znanych poetów polskich.
Zgromadzona publiczność z ogromną uwagą i przyjemnością wysłuchała takich wierszy jak: Hipopotam i Rozrzutny wróbel Jana Brzechwy, Makaron i Dwa koguty Wandy Chotomskiej, Lokomotywa oraz Zosia Samosia Juliana Tuwima i wiele innych pięknych wierszy znanych polskich poetów literatury dziecięcej.

Po zakończeniu recytacji wierszy komisja w składzie: pani Justyna Ignaczak- nauczycielka języka polskiego oraz pani Iwona Piórkowska- nauczycielka biblioteki, udała się na naradę.

Czekając na werdykt jury uczniowie z klasy III e przedstawili wszystkim uczestnikom i przybyłym gościom teatrzyk pt. „Leśny konkurs poetycki” przygotowany przez p. Barbarę Pietrzak - wychowawczynię klasy. Poza tym uczniowie klas I-III rozwiązywali zagadki oraz bawili się w grę skojarzenia.
Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy z dyplomami w ręku i uśmiechami na twarzach zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Gabriela Eustrat z klasy II g
II miejsce - Maja Krynicka z klasy II b
III miejsce - Martyna Grzeszczyk z klasy II c

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: Barbara Pietrzak i Danuta Pawłowska