Narodowe Święto Konstytucji 3-go Maja w naszym mieście

2017-05-16 20:51:25 (ost. akt: 2017-05-17 19:38:05)

Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele N.M.P. w Szczytnie

z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego z Garnizonu Lipowiec.
Drugą oficjalną częścią obchodów było złożenie Hołdu Pamięci Bohaterom Ojczyzny pod Pomnikiem Orła Białego.
Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego z podniesieniem Flagi Narodowej na maszt, uczniowie SP6 zaprezentowali krótką część artystyczną: Julia Rajkowska z kl.VID recytowała autorski, patriotyczny wiersz pt. „Konstytucja 3-go Maja”, natomiast Maja Wierzchołowska z kl.VC pięknie zaśpiewała „Tu jest moja Ojczyna".
Po okolicznościowych przemówieniach i odczytaniu Apelu Pamięci miała miejsce salwa honorowa. Ważnym momentem uroczystości było złożenie wiązanek pod pomnikiem Orła Białego. Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów: Zuzanna Piórkowska i Michał Zaborowski z kl. VIC. Po zakończeniu oficjalnych obchodów, uczestnicy uroczystości wzięli udział w pikniku militarnym przy SP3.
W uroczystych obchodach udział wzięły: Poczty Sztandarowe szczycieńskich szkół, instytucji i organizacji, żołnierze Wojska Polskiego, przedstawiciele duchowieństwa, delegacje wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych władz samorządowych.
Uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie bardzo zaangażowali się w przygotowanie i realizację obchodów tej patriotycznej rocznicy. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela muzyki P. Doroty Niechwiadowicz przygotowali część artystyczną, nauczyciel historii P. Alfred Bugaj przewodniczył uroczystości pod Pomnikiem Orła Białego realizując scenariusz spotkania, rodzice wykonali okolicznościowe rekwizyty. Zwieńczeniem uroczystych obchodów z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja było spotkanie w/w uczniów, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 P. Grażyny Zielińskiej z Burmistrzem miasta Szczytno P. Danutą Górską, która serdecznie podziękowała za udział oraz obywatelską postawę w czasie obchodów w naszym mieście tego Patriotycznego Narodowego Święta.

Opracował
Alfred Bugaj