menu

Nasi Mistrzowie Kodowania na lekcji prowadzonej przez Bohumira Soukup

2017-04-13 10:26:43 (ost. akt: 2017-04-14 21:16:42)

Uczniowie klasy 4D SP6 Szczytno - Emilia Steczka i Szymon Gierach brali udział w lekcji pokazowej prowadzonej przez autora programu Baltie - Bohumira Soukup.

5 kwietnia dwoje uczniów klasy 4D SP6 Szczytno (Mistrzów Kodowania)pod kierunkiem P. Katarzyny Drężek wzięło udział w organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie i Stowarzyszenie Twórcza Informatyka z Baltie - lekcji pokazowej "Nauka programowania z Baltie". Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się nie tylko historii programu Baltie(najpierw powstał Baltie,a następnie Scratch!!!), ale przede wszystkim uczyli się programować razem z twórcą programu - Bohumirem Soukup. Dowiedzieli się również o wielu konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, krajowym oraz międzynarodowym. Już pierwsze godziny zabawy z nowym programem pozwalają myśleć, że niedługo nasi młodzi programiści będą elitą na szczeblu krajowym.

Poprosilśmy Emilkę i Szymona, by wypowiedzieli się na temat lekcji. Oto ich wypowiedzi:

Emilka: "Na lekcji programowania w Olsztynie najbardziej podobało mi się podejście do nauczania pana Bohumira Soukup, tego w jaki sposób wytłumaczył działanie programu Baltie. Samo programowanie w Baltie jest bardzo ciekawe i interesujące."

Szymon: "Zajęcia bardzo podobały mi się. Mogłem samodzielnie sprawdzić możliwości programu Baltie. Baltie 3 przegrywa ze Scratchem. Jednak Baltie 4 powala Scratcha z nóg."

Na temat uczestnictwa w zajęciach wypowiedziała się również mama Szymona:
"Szymon, jako aktywny użytkownik internetu i wielbiciel szkolnych zajęć komputerowych, wrócił z lekcji pokazowej „Nauka programowania z Baltie” bardzo zadowolony. Porównywał możliwości prezentowanego programu, z poznanym wcześniej w szkole. Zajęcia, w których uczestniczył, inspirują dzieci do dalszego rozwoju oraz pokazują, że szkoła i nauka ma wiele twarzy."