Szkolny Konkurs Ortograficzny

2017-03-22 08:56:39 (ost. akt: 2017-03-22 09:07:15)

W dniu 14 marca 2017 w Szkole Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie odbył się konkurs ortograficzny

Jego celem było wyłonienie reprezentacji szkoły na XVII „Potyczki ortograficzne” przeznaczone dla uczniów klas III powiatu szczycieńskiego.
Impreza jest planowana na dzień 29 marca 2017 r. / środa / na godz. 9.00.

W eliminacjach wewnątrzszkolnych wzięło udział 17 trzecioklasistów, którzy pisali dyktando.
O przejściu na kolejny etap decydował stopień poprawności ortograficznej.

Reprezentację SP 6 stanowią następujący uczniowie:
Zuzanna Kwacz z III e – I miejsce
Antoni Homoncik – III f – II miejsce
Tomasz Pankiewicz – III e – III miejsce

Reprezentację rezerwową stanowić będą następujący uczniowie:
Gabriela Długołęcka – III f
Eryk Szewczak – III f

Konkurs zorganizowała nauczycielka Maria Rasińska, a przystosowaniem dyktanda do możliwości uczniów zajęła się polonistka Justyna Ignaczak.

Dyktando
Dzisiaj w naszej szkole ważne wydarzenie. Oto odbywa się coroczny bal przebierańców. Nauczyciele i uczniowie przyszli w wymyślonych przez siebie kostiumach. Na parkiecie sali balowej wiruje w rytm muzyki cała rzesza przebierańców. Można na balu spotkać bohaterów wielu bajek, legend, przedstawicieli różnych zawodów, postacie z zamierzchłej przeszłości. Pojawiły się również niezwykłe zwierzęta. Kominiarz we wspaniałym lśniącym cylindrze tańczy z wróżką w powłóczystej srebrzystej sukni. Zielona żabka pląsa
z odważnym rycerzem w stalowej zbroi. Pięknej księżniczce towarzyszy roześmiany leśny skrzat. Żółty żonkil bawi się ze strażakiem w purpurowym hełmie. Różnokolorowy motyl ochoczo podryguje z muchomorem, a hipopotam im zazdrości. Maja usiadła obok marynarza w granatowym mundurze i rozmyśla o chomiku. Organizatorzy zabawy ogłosili konkurs na królową i króla balu.
Po burzliwych obradach jury ogłosiło, że zwyciężyła Halinka i Józio.