2015-10-30 13:34:08 (ost. akt: 2017-11-15 21:05:05)

"Z dziećmi powinno się przebywać razem, ale jednocześnie pozostawiać im swobodę; przychodzić z pomocą, ale pozwalać na samodzielne decyzje; łączyć
w sobie stanowczość z wyrozumiałością; być sobą i umieć rezygnować z siebie."
– Pino Pellegrino

Przedstawiciele Społeczności Uczniowskiej:

Przewodniczący - Zuzanna Majchnak z kl. VII C

Wiceprzewodniczący - Dominika Litwiejko z kl. V A

Skarbnik - Patryk Lutostański z kl. VI A

Delegat kl. I-III - Aleksandra Zielska z kl. III E

Delegat kl. VII - Oliwia Jagiełło z kl. VII A

Opiekunowie:

p. Sylwia Gruszka

p. Marta Horoszkiewicz

p. Justyna Koziatek

p. Dominika Pniewska

p. Karolina Pogorzelska

Celem działalności DSU jest promowanie aktywności uczniów na forum szkoły. Szkolna Rada Uczniowska działa według planu ustalonego wspólnie z opiekunami na podstawie propozycji samorządów klasowych, sekcji redaktorskiej, dekoratorskiej oraz rozrywkowej.
Działalność ta przejawia się poprzez organizowanie wszelkich uroczystości okolicznościowych i imprez szkolnych związanych z potrzebami uczniów, np.:
- organizacja dyskotek szkolnych z okazji: Dnia Chłopca, Andrzejek, Karnawału, Walentynek, Dnia Wiosny,
- pogłębianie i przekazywanie wiedzy poprzez współuczestnictwo w organizacji akademii szkolnych z okazji: Dnia Edukacji Narodowej, Święta Niepodległości, Dnia Kobiet, Święta Konstytucji 3 Maja,
- aby upamiętnić radosne chwile w dniu zakochanych organizowana jest Poczta Walentynkowa , sprzedaż kart walentynkowych
- na uwagę zasługują hucznie obchodzone przez uczniów Mikołajki i Dzień Wiosny, który co roku zmienia swoje oblicze wraz z propozycjami składanymi przez naszych uczniów
- na terenie naszej szkoły przeprowadzane są akcje charytatywne mające na celu niesienie pomocy ubogim uczniom naszej szkoły, a także potrzebującym na terenie Szczytna „Zakręcona akcja”, „Szlachetna Paczka”, pomoc dla schroniska „Cztery łapy”
- pomoc uczniom, którzy mają kłopoty w nauce, problemy w relacjach uczeń – uczeń, uczeń – nauczyciel.
Każda impreza i uroczystość poprzedzona jest okolicznościową gazetką, plakatami, komiksami i dekoracją drzwi swojej klaso pracowni wykonane przez uczniów.