Samorząd Szkolny

"Z dziećmi powinno się przebywać razem, ale jednocześnie pozostawiać im swobodę; przychodzić z pomocą, ale pozwalać na samodzielne decyzje; łączyć
w sobie stanowczość z wyrozumiałością; być sobą i umieć rezygnować z siebie."
– Pino Pellegrino

Przedstawiciele Społeczności Uczniowskiej:

Budynek 1:
Maja Noemi Krynicka 5B - przewodnicząca
Lidia Stańczak 5C - zastępca
Kinga Kordowska 5G - zastępca

----------------------------------------------------------

Budynek 2:
Jakub Kosiorek 8C - przewodniczący
Oskar Naumczyk 8B- zastępca
Barbara Młynarczyk 7C - zastępca

Opiekunowie:

p. Karolina Stańczak
p. Sylwia Gruszka - Cott
p. Joanna Bielska- Choroszewska
p. Joanna Michalska

Celem działalności DSU jest promowanie aktywności uczniów na forum szkoły. Szkolna Rada Uczniowska działa według planu ustalonego wspólnie z opiekunami na podstawie propozycji samorządów klasowych, sekcji redaktorskiej, dekoratorskiej oraz rozrywkowej.
Działalność ta przejawia się poprzez organizowanie wszelkich uroczystości okolicznościowych i imprez szkolnych związanych z potrzebami uczniów, np.:
- organizacja dyskotek szkolnych z okazji: Dnia Chłopca, Andrzejek, Karnawału, Walentynek, Dnia Wiosny,
- pogłębianie i przekazywanie wiedzy poprzez współuczestnictwo w organizacji akademii szkolnych z okazji: Dnia Edukacji Narodowej, Święta Niepodległości, Dnia Kobiet, Święta Konstytucji 3 Maja,
- aby upamiętnić radosne chwile w dniu zakochanych organizowana jest Poczta Walentynkowa , sprzedaż kart walentynkowych
- na uwagę zasługują hucznie obchodzone przez uczniów Mikołajki i Dzień Wiosny, który co roku zmienia swoje oblicze wraz z propozycjami składanymi przez naszych uczniów
- na terenie naszej szkoły przeprowadzane są akcje charytatywne mające na celu niesienie pomocy ubogim uczniom naszej szkoły, a także potrzebującym na terenie Szczytna „Zakręcona akcja”, „Szlachetna Paczka”, pomoc dla schroniska „Cztery łapy”
- pomoc uczniom, którzy mają kłopoty w nauce, problemy w relacjach uczeń – uczeń, uczeń – nauczyciel.
Każda impreza i uroczystość poprzedzona jest okolicznościową gazetką, plakatami, komiksami i dekoracją drzwi swojej klaso pracowni wykonane przez uczniów.