Próbny egzamin ósmoklasisty

Drodzy Rodzice Uczniów klas ósmych, drodzy Uczniowie klas ósmych, Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępnia materiały do przeprowadzenia zdalnie próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych
nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
1. 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
2. 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
3. 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Egzamin nie jest obowiązkowy. Do tego badania przystępują tylko chętni uczniowie. Jednak zachęcam uczniów klas ósmych do wzięcia udziału w tym egzaminie. Być może właściwy egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony właśnie w tej formie. To okazja dla uczniów do sprawdzenia się indywidualnie. Uczniowie, którzy przystąpią do egzaminu nie wysyłają zadań do nauczycieli, sprawdzą je sobie sami, gdy otrzymają odpowiedzi z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

W razie problemów z rozwiązaniem zadań mogą się zwrócić do nauczycieli o pomoc.

Pozdrawiam,
koordynator szkolnego systemu badań edukacyjnych - Marta Samsel