Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Informacją Dyrektora szkoły na temat realizacji formy nauczania zdalnego.

Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego/obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.
Organizacja polega na tym, że nasi uczniowie klas 4-8 będą uczestnikami procesu dydaktycznego głównie poprzez platformę edukacyjną Office 365 oraz Classroom, itp. Każdy uczeń otrzyma hasło dostępu do „wirtualnej klasy”, za pomocą którego będzie otrzymywał wszelkie materiały dydaktyczne, informacje oraz brał udział w lekcjach prowadzonych on-line.
Rejestracja w poszczególnych dniach na prowadzonych lekcjach on-line jest wskaźnikiem obecności ucznia.
Niektóre prace wykonywane przez ucznia odsyłane są taką samą drogą elektroniczną i podlegają ocenianiu.

W klasach I-III wychowawcy nawiązują kontakt (przez e-dziennik, sms, portale społecznościowe, itp.) z
rodzicami swoich uczniów informując o przesyłanych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich
realizacji przez dziecko w domu. Klasy III mogą korzystać z wybranych platform edukacyjnych w zależności od
mobilności technologicznej we współpracy z rodzicami/opiekunami.

Dyrektor szkoły informuje, że w celu realizacji obowiązków wynikających z § 1 pkt 5 Rozporządzenia MEN w sprawie
szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19 z dnia 20 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 493), na indywidualne konto rodzica/opiekuna w dzienniku elektronicznym zostaną przekazane poniższe dokumenty:
1) zasady oceniania w czasie zdalnego nauczania
2) wymagania edukacyjne z poszczególnych przedmiotów lub edukacji wczesnoszkolnej;
3) plan zajęć w poszczególnych oddziałach.

Informuję, że pedagog szkolny pozostaje do dyspozycji uczniów i Państwa w godzinach 9.00 – 13.00 w każdy
roboczy dzień tygodnia.
Kontakt z pedagogami:
e-mail: e.cyrankur@sp6szczytno.onmicrosoft.com
a.kosakowska@sp6szczytno.onmicrosoft.com
d.sass@sp6szczytno.onmicrosoft.com od 9.00 do 12.00 wtorek, środa
Kontakt z logopedą:
e-mail: v.gergelewicz@sp6szczytno.onmicrosoft.com

W przypadku, gdy uczeń nie pamięta hasła, w razie potrzeby jego zresetowania, bądź innego problemu technicznego na platformie Office365, rodzic zgłasza ten fakt wychowawcy klasy przez e-dziennik. Zapytania ze strony uczniów i rodziców dotyczące sposobu realizacji wyznaczonych zadań powinny być kierowane przez e-dziennik bezpośrednio do nauczyciela danego przedmiotu, bądź wychowawcy.

Kontakt z biblioteką szkolną:
iwonap@sp6szczytnoonmicrosoft.com
bozenab@sp6szczytnoonmicrosft.com

Pracownicy administracji i obsługi pełnią w szkole tylko niezbędne dyżury. Prosimy o ewentualny kontakt telefoniczny z pracownikami sekretariatu w godz. 8:00-13:00 (tel. 89 6760910)

Wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych (szkolne boiska, sala gimnastyczna).
W każdej sprawie można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej szkoły:
sp6@um.szczytno.pl

Kontakt z dyrektorem szkoły: sp6@um.szczytno.pl
Kontakt z nauczycielami uczącymi w klasie poprzez e-dziennik.

Zwracam się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych
oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.
To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym
samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie,
by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty
mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci.

Służymy Państwu również pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne
przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o
sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców.
Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

w zast. wicedyr. Ewa Bakalarska