KAROL KIJEWSKI NAJLEPSZY W POLSCE W PCHNIĘCIU KULĄ I RZUCIE DYSKIEM!

2019-06-06 14:39:59 (ost. akt: 2019-06-06 14:41:10)

Doskonale podczas międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego w Łomży zaprezentował się dziś Karol Kijewski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 im. „Orła Białego” w Szczytnie.

13-letni uczeń naszej szkoły odniósł dwa zwycięstwa w kategorii wiekowej U16 (do lat 16), uzyskując najlepsze wyniki w całej Polsce! Najpierw nie dał szans rywalom w pchnięciu kulą (5kg), dwukrotnie bijąc rekord życiowy. Ostatecznie zawody zakończył z wynikiem 12.77m, co jest najlepszym wynikiem w Polsce wśród dzieci urodzonych w 2005 roku! Po rywalizacji w kuli nadszedł czas na konkurs rzutu dyskiem (1kg). Tu, podobnie jak w kuli, Karol był bezkonkurencyjny! Uzyskał rewelacyjny wynik 49.72m, poprawił rekord życiowy o ponad 3.5 metra i podobnie jak w kuli - uzyskał najlepszy wynik w całym kraju!

Na temat wyników osiągniętych przez Karola wypowiedział się jego trener, nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole - Maciej Bukowiecki: „Te wyniki to kosmos! Tak daleko w tym wieku nie rzucał jeszcze nikt w historii! Karol to talent czystej wody, jest przed nim wspaniała przyszłość!”

Oby tak dalej! Kolejne starty Karola już niebawem, a imprezą docelową będą wrześniowe Mistrzostwa Polski!