Powiatowy Konkurs Informatyczny "Bezpieczeństwo w Internecie"

2019-02-21 09:21:57 (ost. akt: 2019-02-21 12:46:29)

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu ogłoszonego w tym roku pod hasłem "Działajmy razem" 12 lutego nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Informatycznym "Bezpieczeństwo w Internecie" zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczytnie.

Nasi reprezentanci: Sara Wójcik z kl. VIIC, Emilia Steczka z kl. 6D, Oktawian Kobus z kl. 5d i Dominik Kłusek z kl 4b, musieli wykazać się wiedzą na temat respektowania prywatności informacji i ochrony danych, praw własności intelektualnej, etykiety w komunikacji i norm współżycia społecznego, oceny zagrożeń związanych z technologią i ich uwzględnienie dla bezpieczeństwa swojego i innych.
W ogólnych zmaganiach zajęli II miejsce.
Konkurs zakończył się prelekcją pt. "Cyberprzemoc, cyberbullying, hejterska mowa nienawiści" przeprowadzoną przez kom. Konrada Kordalewskiego, starszego wykładowcę Zakładu Bezpieczeństwa Państwa Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, autora publikacji z zakresu min. systemów informacyjnych, cyberprzestępczości, cyberprzemocy, mowy nienawiści, dronów i optoelektroniki oraz wystąpieniem Jakuba Kurzawy, studenta na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne na Wydziale Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, przewodniczącego Studenckiego Koła Nowoczesnych Technologii w Bezpieczeństwie.