menu

Ogólnopolska Akcja KARTKA DLA RODAKA

2019-02-02 15:14:08 (ost. akt: 2019-02-02 15:18:45)

Fundacja dla Rodaka to działająca od kilku lat w Olsztynie organizacja, której celem jest organizowanie pomocy oraz przygotowanie warunków do powrotu Polaków z Kazachstanu.

W tym roku uczniowie klas 5a, 5c włączyli się do wspaniałej akcji "Kartka dla Rodaka". Bardzo wzruszył ich los Polaków, którzy przed laty musieli opuścić ojczyznę i dziś żyją w zapomnieniu i tęsknocie daleko poza granicami kraju, często w biedzie i nie mając szans na powrót do Polski. Dzieci przygotowały przepiękne pocztówki bożonarodzeniowe i opatrzyły je polskimi życzeniami. Nierzadko były to życzenia bardzo osobiste, od serca, dedykowane Rodakom. Najpiękniejsze kartki zostały przekazane do biura Fundacji i stamtąd wysłane do m.in.: Kazachstanu, Czarnogóry, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Armenii oraz Gruzji.

W ramach działań naszej szkoły dla Fundacji odbyła się również Lekcja dla Rodaka w klasie 5c, a rok wcześniej – w maju 2018 r. zbiórka książek dla dzieci (Książka dla Rodaka), które zostały wysłane do polskich szkół i ośrodków na Litwie.

  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych