menu

Szlachetna Paczka - podsumowanie akcji

2018-12-30 15:15:06 (ost. akt: 2018-12-30 21:07:10)

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen spokoju, ciepła i radości. Dzięki hojności i ofiarności naszej społeczności szkolnej - dla dwóch rodzin tegoroczne święta upłynęły właśnie w takiej atmosferze: bez zmartwień i utrapień, z wiarą w ludzkie dobro.

Wszystko dzięki włączeniu się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka, która pozwoliła pomóc Pani Maryli oraz Pani Anicie i jej trójce wspaniałych synów.

Zanim przedstawimy relacje z wręczenia paczek, w których uczestniczyliśmy osobiście, pragniemy złożyć serdeczne podziękowania:
- w pierwszej kolejności dziękujemy Wam Drodzy Uczniowie, za to, że z tak wielkim zaangażowaniem przynosiliście potrzebne artykuły, pomagaliście w ich noszeniu z jednego budynku do drugiego oraz w licznym gronie stawiliście się, by pomóc w pakowaniu wszystkich zebranych rzeczy. Pokazaliście, że dobro i chęć pomocy tkwi w każdym z nas - małym i dużym człowieku. :)
- Drodzy Rodzice - to Wy kupiliście większość potrzebnych rzeczy, piekliście ciasta na kiermasz i motywowaliście swoje pociechy do włączenia się w Szlachetną Paczkę. Wasza pomoc jest nieoceniona! Dziękujemy Wam z całego serca!
- Drodzy Nauczyciele i Pracownicy SP6 - spisaliście się na medal! Każdy z Was dołożył swoją cegiełkę do tej szczytnej akcji, pokazując swoim uczniom, że pomaganie jest naprawdę fajne.
- Dziękujemy serdecznie darczyńcom spoza szkoły, którzy dowiadując się o naszej akcji, postanowili przyłączyć się do "szóstkowych mikołajów": ukłony i wyrazy podziękowania ślemy Miejskiemu Przedszkolu nr 2 "Fantazja", Pani Sylwii oraz dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka, nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Linowie, Pani Justynie Umińskiej, LaMaya Studio, Pani Ani z Wielkiej Brytanii, Pani Ani z Brukseli, Pani Agnieszce z Warszawy oraz Paniom Marcie i Mai ze Szczytna.

A tak wyglądało pakowanie i przygotowywanie prezentów, które upłynęło... w bardzo świątecznej atmosferze:Relacja ze spotkania z rodziną Pani Anity przy wręczeniu paczki.

W niedzielne popołudnie pojechaliśmy z Darczyńcą do rodziny. Pani Anita czekając na nasz przyjazd otworzyła bramę i wyczekiwała nas przed domem. Zawołała synów. Chłopcy dzielnie pomagali nam wnosić kartony do domu. Dawid bardzo się ucieszył, gdy zobaczył nowe krzesło do biurka. Mama nie dowierzała, że pokój powoli zapełnia się taką ilością paczek. Co chwilę pytała: "To wszystko dla nas? O matko, tego jest tak dużo." W pewnym momencie nawet nie było jak się poruszać pomiędzy nimi. Sam jestem zaskoczony, że było ich tak wiele. Kiedy wszystkie 43 paczki zostały ułożone na dywanie, zaczęło się wielkie rozpakowywanie. Chłopcy zaczęli od podarunków, które były podpisane - już wiedzieli, że to, te dla nich. Byli bardzo ciekawi co się znajduje w środku. Szymon gdy zobaczył swoje nowe rolki bardzo się ucieszył - na jego twarzy pojawił się szeroki uśmiech. Jerzy nie spodziewał się, że dostanie, aż cztery piłki, bo prosił tylko o jedną. Rodzeństwo zapowiedziało, że gdy będzie ładna pogoda to rozegrają rodzinny mecz razem z mamą. Pani Anita gdy ujrzała torebki i kilka par butów od razu zaczęła je przymierzać ale najbardziej zadowolona jest z nowej kuchenki. Na jej widok aż się wzruszyła. "Teraz to będę mogła piec ciasta, nie będę musiała się martwić, że sernik mi nie wyjdzie" - dodała. Cieszyła się, że otrzymała tak dużo ubrań i butów dla synów - chłopcy od razu zaczęli je przymierzać. Biurko zamówione przez internet już zostało dostarczone i stoi na swoim miejscu u dzieci w pokoju. Pani Anita jest tak zadowolona i wdzięczna, że wysłała mi zdjęcie dziękując za wszystko z całego serca.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Bardzo dziękuję za przekazaną pomoc rodzinie. Byłem zaskoczony ilością paczek. Jesteście niesamowici! Nasi paczkowi rekordziści tegorocznej edycji. Rodzina jest bardzo zadowolona, a ja tym bardziej, że mogłem z Wami współpracować i dzięki Wam udało się uszczęśliwić i pomóc rodzinie pani Anity. Mam nadzieję, że za rok również się zobaczymy. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, życzę każdemu kto tworzył tą wspaniałą paczkę zdrowia i pomyślności. Dzięki Wam rodzina spędzi wspaniałe święta. Dziękuję!
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
"Pięknie dziękujemy, aż mnie zatyka... Nie spodziewałam się, że będzie tego aż tyle" - powiedziała pani Anita. Chłopcy również dziękowali, byli bardzo zadowoleni.
_____________________________________________________________
Relacja ze spotkania z Panią Marylą przy wręczeniu paczki.

Mimo deklaracji, że przyjedziemy sporą grupą, pani Marylka była w szoku widząc ile osób wnosi paczki do jej małego mieszkania. Cały pokój był zastawiony kartonami. Strażacy z Dźwierzut pomogli wnieść pralkę i ciężkie paczki. Widok pralki wywołał na twarzy pani Maryli duży uśmiech i przyniósł ogromną ulgę, że przestanie prać ręcznie. Dostała dużo wspaniałych rzeczy, za które serdecznie dziękowała. Dużym zaskoczeniem był dla niej voucher na dowolną usługę fryzjerską z transportem w obie strony. Obiecała, że skorzysta z zaproszenia. Po wniesieniu wszystkich prezentów, nauczycielka wraz z uczniami złożyła życzenia świąteczne dla pani Marylki, a seniorka przekazała na ręce młodzieży prezenty, które dla nich przygotowała z wdzięczności za okazaną dobroć. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, podziękowaliśmy sobie wzajemnie za współpracę i ruszyliśmy do Szczytna.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Kochani, dziękuję za Wasze dobre serduszka. Wiem, że zrezygnowaliście z mikołajkowych upominków, by zebrać pieniądze na pralkę dla pani Marylki. Duże uznanie dla Was za tak wspaniały gest. Miło widzieć, że młodzież z takim zapałem włączyła się w bezinteresowną pomoc dla drugiego człowieka. Dzięki Wam pani Marylka jest bardzo szczęśliwa. Brawo Wy!:) Dziękuję Wam wszystkim za zaangażowanie i masę super pomysłów, co można włożyć do paczki, by sprawić pani Marylce radość. Jesteście wspaniali!:) Mam nadzieję, że w przyszłym roku też się spotkamy i zachęcam do przyłączenia się do drużyny SuperW zapisując się do wolontariatu Szlachetnej Paczki. Razem będziemy zapisywać kolejne karty historii w następnych edycjach. Jeszcze raz pięknie dziękuję za wszelką dobroć dla pani Marylki i miłe rozmowy z panią Sylwią. Droga młodzieży macie super wychowawcę.:) Życzę Wam zdrowych i radosnych świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz przyjemnego odpoczynku od nauki.;) Wesołych Świąt!
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Dziękuję, nie spodziewałam się tylu prezentów. Bardzo wszystkim dziękuję i życzę Wesołych Świąt.
  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych