menu

Edukacja kulturalna w klasie IV E

2018-12-09 13:02:22 (ost. akt: 2018-12-09 13:05:17)

W przededniu Mikołajek tj. 5 grudnia klasa 4E zrealizowała swój projekt edukacji kulturalnej.

O godzinie 9 rano w środę 5 grudnia klasa 4E wyruszyła do Olsztyna. Tam już w samym wejściu do Radia Olsztyn, które znajduje się oczywiście przy ul. Radiowej 24, czekał na nas pan z działu reklamy i promocji, często też prowadzący radiową listę przebojów. Mogliśmy sprawdzić jak powstaje radio „od kuchni” oraz zobaczyć, jak wygląda praca studia emisyjnego, redakcji dzienników, czy studia koncertowego. Na pożegnanie dostaliśmy pamiątki. Jak bardzo nam się podobało można obejrzeć na zdjęciach.
Prosto stamtąd, już na piechotę, przeszliśmy do telewizji TVP S.A. w Olsztynie, która mieści się przy tej samej ulicy. Tam dziewczynki wprawiały się w czytaniu newsów, a chłopcy sprawdzali działanie kamer. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca w telewizji, poznaliśmy nowe zawody typu reporter, prezenter, wydawca, reżyser, operator, realizator i pojęcia takie jak prompter, fake news i wiele innych. Nawet spotkaliśmy Panią redaktor, która chodziła do naszej szkoły.
Potem obiad w restauracji i … Olsztyński Teatr Lalek. Obejrzeliśmy piękne widowisko pt.”Piotruś Pan”, a na zakończenie odbyła się bardzo ciekawa lekcja, dzięki której wiemy, jak wyglądają lalki teatralne, czym się różnią od siebie pacynki, marionetki, kukiełki, jawajki, czy wielkie lalki bunraku, wiemy również czym zajmuje się reżyser, choreograf, i … jak ciężka jest praca aktora.

  • edumartix
  • Nasza szkoła w gronie szkół dobrze zaPROJEKTowanych